Do dzisiaj zarówno naukowcy, jak i osoby niezwiązane bezpośrednio z historią czy religią, dyskutują na temat reformacji. Opowiada o niej również nowy film Grzegorza Brauna.

Historia reformacji przez wielu jest niezrozumiana. Grzegorz Braun postanowił poruszyć ten temat w swoim filmie dokumentalnym „Luter i rewolucja protestancka”. Warto wspomnieć, że jest to dzieło w stu procentach niezależne, które powstało dzięki wsparciu przyjaciół i darczyńców. Film w całościowy sposób nakreśla tło i kontekst wydarzeń z XVI w. Zapowiedź dokumentu możecie obejrzeć tutaj.
Polski reżyser, urodzony w Toruniu, ma na swoim koncie ponad dwadzieścia filmów. Niejednokrotnie podejmował w nich kontrowersyjne tematy, chociażby kontakty prezydenta Lecha Wałęsy ze Służbami Bezpieczeństwa. Grzegorz Braun jest również autorem serialu pt. „Zamach Smoleński”, a także współtwórcą telewizyjnego cyklu „Errata do biografii” dotyczącego znanych Polaków i ich związków z SB. W 2015 roku reżyser był jednym z kandydatów na urząd Prezydenta RP.
Pokaz najnowszego filmu Grzegorza Brauna pt. „Luter i rewolucja protestancka” oraz spotkanie z reżyserem odbędzie się już w najbliższy poniedziałek w Toruniu.

KIEDY: 20 listopada (poniedziałek), godz. 18:00-21:00
GDZIE: Wyższa Szkoła Bankowa, ul. Dekerta 26, budynek B, aula nr 282
BILETY: Wstęp bezpłatny; należy pobrać kartę wstępu na tej stronie. Zamówienie karty wstępu wymaga potwierdzenia adresu e-mail oraz numeru telefonu komórkowego w ciągu 24h od daty rejestracji.
Wydarzenie na Facebooku

[fot. ascotv/Wikimedia Commons]