W czwartek 12 listopada w klubie Lizard King szykuje się prawdziwe rockowe święto. Wystąpi zespół Luxtorpeda oraz białoruski The Toobes.

Zespołu Luxtorpeda żadnemu fanowi polskiego rocka przedstawiać nie trzeba. Choć jest to zespół bardzo młody (powstał w 2010 roku) na scenie muzycznej zdążył już namieszać i uzyskać miano jednego z najlepszych rockowych zespołów w Polsce.

Luxtorpeda dała się poznać publiczności w 2011 roku, kiedy to występowała na Przystanku Woodstock czy festiwalu w Jarocinie. Utwór „Autystyczny”, pochodzący z ich pierwszego albumu, wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, m.in. w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku zespół uplasował się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując  1 miejsce, chociażby wśród czytelników pisma „Teraz Rock”, gdzie został uznany za najlepszy zespół roku, płytę roku, przebój roku, teledysk roku i nadzieję roku. Otrzymał również 4 nominacje do Fryderyków 2011. Druga płyta „Robaki” w miesiąc po premierze pokryła się złotem. Utwór „Wilki dwa” pochodzący z tego albumu 9 razy zajął pierwsze miejsce w prestiżowym notowaniu listy przebojów Polskiego Radia Programu III.

Zespół The Toobes pochodzi z Białorusi. Ale nie tylko to jest cechą go wyróżniającą. Należy zaznaczyć, że wiodący wokalista jest jednocześnie… perkusistą. I świetnie radzi sobie łącząc obie role. Zespół powstał w roku 2008 z inicjatywy trzech młodych Białorusinów. Wśród inspiracji wymieniają takich artystów, jak Jimi Hendrix, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers,  The Subways. Występowali na jednej scenie z  The Offspring, czy Beady Eye. Muzyka The Toobes to hołd dla wszystkiego, co najlepsze w światowym rocku. Rock’n’rollowe trio podbiło z powodzeniem Europę Wschodnią, aktualnie skupia się na koncertach w Polsce.

Szczegóły dotyczące wydarzenia:

Klub Muzyczny Lizard King, ul. Kopernika 3

12.12.2013 [czwartek]

otwarcie: 18:00

start: 20:00

bilety:

30 zł (przedsprzedaż do 11.12.13)

40 zł (w dniu występu od 18:00)

35 zł (Empik, Saturn, Media Markt)

[Fot. facebook zespołu The Toobes/ facebook zespołu Luxtorpeda]