Nasze miasto przygotowało mnóstwo atrakcji na ten wyjątkowo długi majowy weekend. Jeśli ktoś zostaje w Toruniu, na pewno nie będzie się nudził.

Majówka rozpocznie się już… w kwietniu. W piątek o 18:00 w Dworze Artusa odbędzie się koncert „Tribute to Michael Jackson”. Jennifer Batten, gitarzystka, która przez 10 lat współpracowała z legendarnym Królem Popu, wykona jego największe przeboje. Artystka wystąpi z zespołem – wraz z nią zaśpiewają dwaj wokaliści znani z „Mam talent” i „The Voice of Poland”. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Sobota upłynie pod znakiem tańca. Z okazji Święta Tańca na Rynku Staromiejskim będzie można podziwiać pokazy taneczne. A to wszystko w godzinach 12:00-18:00. Nawet jeśli nie potraficie tańczyć, zjawcie się w sobotę na starówce i nie bójcie się, że wpadniecie w kompleksy. A może wolicie taniec dawny? 1 maja torunianie oraz turyści będą mogli obejrzeć inscenizacje historyczne na Zamku Krzyżackim, wziąć udział w warsztatach tańca dawnego oraz sprawdzić się w strzelaniu z łuku, rzucie nożem czy podkową. W poniedziałek na Zamku Krzyżackim rozpocznie się również Jarmark Średniowieczny, który potrwa do środy.

2 maja warto zjawić się nad Wisłą, by wysłuchać koncertu skrzypcowego w ramach festiwalu PROBALTICA. Na Scenie na Wiśle o 18:00 wystąpi Oleksandra Bozhyka. Natomiast od 22.00 do 23.00, na tej samej scenie będzie można zobaczyć nocny pokaz walk rycerzy z ogniem w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej Bohemica Sanguis i Okorskiej Gardy oraz występ chóru Copernicus.
Miłośników żeglarstwa może zainteresować Inauguracja Sezonu Żeglarskiego 2017, która odbędzie się 3 maja, natomiast najmłodszym na pewno spodobają się gladiatorskie gry na Zamku Krzyżackim oraz Spektakl „Czerwony Kapturek” na Scenie na Wiśle, który również będzie miał miejsce w środę.

Majówka w Toruniu nie kończy się wraz z 3 maja

Fani muzyki z lat. 80 powinni wybrać się w niedzielę, 7 maja, na Bulwar Filadelfijski, gdyż na Scenie na Wiśle zabrzmią piosenki Andrzeja Zauchy. Znajdzie się też coś dla miłośników sportu – w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportu UMK, w sobotę 6 maja oraz w niedzielę 7 maja będzie można kibicować zawodnikom biorącym udział w Mistrzostwach Polski Amatorów w tenisie stołowym.
To oczywiście jedynie garstka wydarzeń, w których będzie można wziąć udział w najbliższych dniach w Toruniu. Multum atrakcji przygotowały również toruńskie muzea.
Nawet jeśli pogoda nie dopisze, nie warto siedzieć w domu w nadchodzący majowy weekend.
Spis wszystkich majówkowych atrakcji znajdziecie na stronie Toruńskiej Agendy Kulturalnej.
[fot. Toruńska Agenda Kulturalna]