Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Mamy dla was mały przegląd tego, co w tych dniach będzie działo się w naszym mieście.

 

Majówka w muzeum
Muzeum Okręgowe w Toruniu przygotowało z okazji długiego weekendu majowego dużo atrakcji, w wielu jego oddziałach. W programie, trwającym od 25 kwietnia do 3 maja, znajdują się liczne warsztaty, prelekcje czy oprowadzania kuratorskie. Organizatorzy zapewniają, że mnogość atrakcji zadowoli każdego odbiorcę, bez względu na wiek.
Program wydarzenia

Koncerty na Rynku Staromiejskim
Już w czwartek 30 kwietnia na scenie plenerowej, mieszczącej się na Starówce będziemy mogli posłuchać duetu Anity Dąbrowskiej i Mateusza Kurka (AiQ). Sobotni wieczór majowy umili nam koncert akordeonisty Marcina Wyrostka z zespołem Tango-Corazon. W niedzielę zaś powitamy na Rynku kolejny duet, kanadyjsko-polski zespół, którego nazwa mówi wszystko – Paula i Karol.
Wszystkie koncerty wieczorne na Rynku Staromiejskim zaczynają się o 20:30.

Symfoniczna majówka
1 maja rusza również Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich – PROBALTICA. Z tej okazji pierwszego dnia majówki w Sali Wielkiej Dworu Artusa odbędzie się Koncert Prezydencki Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lwowskiej pod przewodnictwem Volodymyra Syvokhipa. Kolejnego dnia o godz. 17:00 na scenie plenerowej Rynku Staromiejskiego zagra wirtuoz skrzypiec Oleksander Bozyk z Ukrainy. W niedzielę od 16:00 będziemy mogli posłuchać śpiewanych z balkonu Dworu Artusa arii z opery Świat na księżycu Józefa Haydna.

Ale to nie wszystko…
Bo codziennie podczas majowego weekendu Toruńska Majówka będzie kwitła. Oprócz koncertów plenerowych, już w czwartek od 16:00 otwarty zostanie piknik edukacyjno-kulturalny. W kolejne dni od rana do 18:00 będziemy mogli podziwiać ale i dotknąć średniowieczne specjały i rzemiosła podczas jarmarku. Ponadto czeka na nas piątkowe Święto Tańca (pokazy grup tanecznych), warsztaty wypiekania pierników (w domu Mikołaja Kopernika), wieczorne pokazy rycerskie (sobota, 19:00, Starówka), czy inscenizacje historyczne (codziennie od 15:00 w Zamku Krzyżackim). Lubiący wypoczywać mogą natomiast wybrać się w sobotę na piknik nad Wisłę, na Bulwarze Filadelfijskim. 

Cały harmonogram imprez majówkowych znajdziecie tutaj: kliknij.
A o festiwalu PROBALTICA przeczytacie tu: kliknij.

Ci, którzy piątkowy wieczór chcą spędzić w klubie, mają okazję wybrać się na koncert rapera Tau, na który serdecznie zapraszamy. Fani muzyki klubowej nie powinni zaś pominąć występu legendy muzyki house, w sobotę Tom Novy odwiedzi Lux Klub.