W ogrodniczkach z pluszakiem w ręku jako Marcinek, cwaniak po ośrodku rehabilitacji jako Waldemar K, Góral i jego prawidła. Marcin Daniec i kilka kultowych wcieleń już niedługo rozśmieszą toruńską widownię do łez.

Marcin Daniec i jego początki

Swoją przygodę z kabaretem rozpoczął w 1984 roku. Wspólnie z Krzysztofem Januszem stworzyli kabaret „Takich Dwóch”. Po rozwiązaniu kabaretu współpracował z kilkoma innymi satyrykami, by po jakimś czasie działać na scenie kabaretowej solo.

Satyryk ma niebywałą umiejętność naśladowania rozmaitych postaci, piętnując ich cechy. Przy tym, będąc jednocześnie dobrym obserwatorem zjawisk społecznych, niezwykle trafnie potrafi zobrazować swoją kabaretową duszą. Daniec zapisał się w historii sceny polskiego kabaretu kilkoma stworzonymi przez siebie rolami estradowymi, jak wyżej przytoczony Marcinek czy Góral. Wystąpienia satyryka wzbogacone są również o autorskie, zabarwione charakterystycznym komizmem, piosenki.

Kiedy i gdzie?

7 kwietnia, godz. 16:00, Aula UMK ul. Gagarina 11. Ceny biletów oscylują w granicach 80-100 zł, do nabycia na stronie ticketglobalart.com.