Amerykańska grupa przez 17 lat scenicznej kariery zyskała ogromne grono fanów. Przeboje Maroon 5 zdobywają szczyty list przebojów, a płyty zespołu rozchodzą się w milionowych nakładach. Kto współtworzy jedną z najpopularniejszych kapel pop-rockowych świata?

Adam Levine – wokalista o niezwykłej barwie głosu

Adam Levine urodził się i wychował w Los Angeles. Talent muzyczny zaczął przejawiać już jako młody chłopak. W Brentwood School rozpoczął naukę gry na gitarze i rzadko rozstawał się ze swoim ulubionym instrumentem. Levine zdobył popularność przede wszystkim z powodu swojego unikalnego głosu. Muzyk jest tenorem o 3 i pół oktawowym zakresie wokalnym, ponadto słynie ze śpiewania falsetem. Do pracy nad wokalnymi umiejętnościami zachęcił go Ben Berkman, właściciel wytwórni płytowej. Wysoki, wyrazisty, charakterystyczny głos artysty pozwolił jego zespołowi zyskać międzynarodową sławę.

Adam Levine, wraz z trzema kolegami ze szkoły – Jesse’em Carmichaelem, Mickeyem Maddenem i Ryanem Dusickiem – założył w 1994 roku grupę Kara’s Flowers, która później zmieniła nazwę na Maroon 5. Młodzi muzycy szybko zaczęli odnosić sukcesy, a momentem przełomowym w ich karierze okazało się wydanie singla „This Love”. Piosenka przyniosła kapeli rozpoznawalność i światową sławę. Warto pamiętać, że Maroon 5 niebawem wystąpi w Krakowie. Bilety na koncert zespołu można nabyć pod tym adresem: https://www.alebilet.pl/bilety/maroon_5. Wydarzenie odbędzie się 6 czerwca 2019 i z pewnością przyciągnie liczne grono fanów amerykańskiej grupy.

Jesse Carmichael – klawiszowiec, który lubi się uczyć

Jesse Carmichael pochodzi z Boulder w Kolorado. Jego ojciec, Bob, jest fotografem, który wykonuje zdjęcia również podczas tras koncertowych Maroon 5. Jesse Carmichel początkowo grał wyłącznie na gitarze, jednak podczas studiów w Five Towns College (gdzie uczył się razem z Adamem Levine’em) zamienił ten instrument na keyboard. Po powrocie do Kalifornii, wraz z pozostałymi członkami Kara’s Flowers założył Maroon 5. Klawiszowiec zrobił sobie w 2012 roku przerwę od grania w zespole, by zyskać czas na zgłębianie tajników muzyki i duchowości. Po dwóch larach wrócił do kapeli, by nagrać z pozostałymi członkami album „V”.

Mickey Madden – basista kochający grunge

Michael Allen Madden pochodzi z Austin w Teksasie. Zaczął zajmować się muzyką już w gimnazjum. Po szkole grywał w garażu razem z kolegami ze szkolnej ławki – Jesse’em Carmichaelem i Adamem Levine’em. Do młodych muzyków dołączył też Ryan Dusick i tak powstała kapela Kara’s Flowers. Madden przyznaje, że ukształtowała go muzyka Nirvany i Pearl Jam. W Maroon 5 gra na gitarze basowej. Co ciekawe, Mickey Madden jest zadeklarowanym weganinem.

James Valentine – gitarzysta i biznesmen

James Valentine urodził się w Lincoln. Jego matka była niegdyś królową piękności, a później nauczycielką, a ojciec wykładał niegdyś literaturę latynoamerykańską na Brigham Young University. James Valentine należał do skautów, był przewodniczącym swojego liceum i ukończył University of Nebraska–Lincoln. Uczył się również w Berklee College – wyższej szkole muzycznej. Muzyk grał w kilku zespołach – Montag, Kid Quarkstar, Mondello, Happy Dog, Reel Big Fish, ale popularność zyskał dopiero po dołączeniu do pozostałych członków Maroon 5. Co ciekawe, Valentine przyjaźni się z amerykańskim artystą Johnem Mayerem. Od 2016 roku gra na gitarze marki Music Man, na modelu sygnowanym jego nazwiskiem. Współpracuje przy tym z firmą Ernie Ball. Równolegle do działalności w Maroon 5, Valentine tworzy także utwory razem z zespołem JJAMZ.

Matt Flynn – perkusista i najmłodszy stażem członek zespołu

Mat Flynn urodził się w Woodstock. Gdy miał 14 lat, znalazł parę pałeczek perkusyjnych w piwnicy swojego ojca. Natychmiast zaczął wystukiwać bit słynnego „Jump” Van Halena, imponując rodzicowi. Od tej pory stale rozwijał muzyczne zainteresowania. W 2006 roku Matt Flynn zastąpił dotychczasowego perkusistę, Ryana Dusicka, który musiał opuścić zespół z powodu nieuleczalnej kontuzji ramienia. Nowy członek Maroon 5 grywał wcześniej w kapelach The B-52’s, Chicago, Gavin DeGraw i Gandhi.

Niezwykle popularną grupę Maroon 5 tworzą charyzmatyczny wokalista Adam Levine, zainteresowany duchowością klawiszowiec Jesse Carmichael, muzykujący od dziecka basista Mickey Madden, ambitny gitarzysta James Valentine i Matt Flynn – perkusista, który zastąpił Ryana Dusicka. Wszystkich członków zespołu można będzie zobaczyć i usłyszeć na żywo podczas koncertu w krakowskiej Tauron Arenie już 6 czerwca 2019 roku. Występ amerykańskich muzyków z pewnością okaże się jednym z najważniejszych wydarzeń nadchodzącego lata.

[Artykuł sponsorowany]