Od 16 kwietnia będzie obowiązywał powszechny obowiązek zakrywania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej. Ma to uchronić nas przed zarażaniem, a nie zarażeniem. Od 15 kwietnia dostęp do maseczek w Toruniu jest nieco ułatwiony, bowiem w naszym mieście stanęły dwa maseczkomaty. 

Maseczki na wyciągnięcie ręki

Od czwartku 16 kwietnia obowiązywać będzie obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Można to robić za pomocą maseczekale także chusty czy szalika. Jednak, abyśmy mogli skutecznie chronić innych przed potencjalnym zarażeniem z naszej strony najlepiej korzystać z maseczekZ inicjatywy toruńskiej firmy Mikro Development w naszym mieście stanęły dwa maseczkomaty. Pojawiły się one przy węźle przesiadkowym przy al. Solidarności oraz przy ul. Kościuszki 32 obok pasażu handlowego.  

Dochód na szczytne cele 

W automatach mieszkańcy naszego miasta będą mogli nabyć jednorazowe maseczki chirurgiczne. Koszt jednej sztuki wynosić będzie 5 zł, płatność będzie możliwa zarówno gotówką, jak i kartą. Dochód ze sprzedaży zostanie w całości przekazany na produkcję w druku 3D przyłbic dla toruńskich szpitali. Mikro Development zabezpieczył 50 000 sztuk maseczek, a kolejne partie wkrótce trafią do dystrybucji. Niewykluczone jest, że na ulicach Torunia pojawią się kolejne maseczkomaty.