Wokalista, który swoim występem na Eurowizji wdarł się szturmem do zbiorowej świadomości wystąpi już niebawem w Grodzie Kopernika.

Pierwszy po występie eurowizyjnym biletowany koncert Michał Szpak zagra w Toruniu w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki 20 czerwca o godzinie 19:30.

O Michale Szpaku zrobiło się pierwszy raz głośno dzięki występowi w programie „X-Factor”, w którym zajął drugie miejsce. Wcześniej pochodzący z Jasła piosenkarz grał w hard-rockowym zespole Whiplash. Znajdujący się w „X-Factorze” pod opieką Kuby Wojewódzkiego Szpak zawitał do świata show-biznesu, występując w 2011 r. w „Tańcu z Gwiazdami”.

Wokalista rozwijał się jednak także muzycznie, supportując koncert Suzanne Vegi na Orange Warsaw Festivalu. W 2013 r. wygrał Festiwal Piosenki Rosyjskiej za wykonanie piosenki „Oczy Czornyje”, zdobywając Złoty Samowar. W 2015 r. wygrał piosenką ” Jesteś bohaterem” statuetkę Super Premiery  na festiwalu w Opolu,

Niedługo potem, 13 listopada, wydał swój debiutancki album „Byle być sobą”, który zadedykował zmarłej matce. Jej śmierć miała spowodować, że artysta przewartościował pewne sprawy i, jak sam mówił, dojrzał jako człowiek i artysta.

W grudniu 2015 r. Szpak postanowił się zgłosić do konkursu Eurowizji. Pierwotnie miał zgłosić piosenkę „Such Is Life”, jednakże ostatecznym utworem zgłoszonym do eurowizyjnych zmagań był „Color of Your Life”. Jak się okazało, wygrał krajowe eliminacje i pojechał reprezentować Polskę do Sztokholmu.

Tam w półfinale Eurowizji z szóstego miejsca awansował do finału. Zajął w nim 8. miejsce z 229 punktami od jury i telewidzów. Właśnie w głosowaniu widzów jednak zajął bardzo dobre, 3. miejsce, dzięki czemu uzyskał 222 punkty.

Gdzie i kiedy?

Al. Solidarności 1, Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

20 czerwca, godz. 19:30.

Informacje o cenach biletów zostaną wkrótce podane przez organizatora, o czym oczywiście poinformujemy.

Strona wydarzenia na Facebooku.

[Fot. kadr z finału Eurowizji z kanału Eurovision Song Contest na You Tube]