Choć do grudnia jeszcze trochę czasu, to warto wspomnieć o jednym, nieco świątecznym wydarzeniu, które będzie miało miejsce na początku tego miesiąca. Mowa oczywiście o mikołajkowym kiermaszu książek!

Mikołajkowy kiermasz książek w Toruniu

Choć mamy dopiero połowę listopada, to nie da się ukryć, że święta coraz bliżej! W powietrzu da się już odczuć co nieco tę świąteczną atmosferę, w sklepach zauważyć można już kolorowe lampki, a w telewizji w reklamach spotkać możemy już świętego Mikołaja. Także i na nasz portal wprowadzimy już trochę tego świątecznego klimatu, lecz związanego bardziej z wydarzeniem, które jest przedsmakiem Bożego Narodzenia. Mamy na myśli mikołajki i związaną z tym dniem gratką dla książkowych moli!

W dniach 4-9 grudnia w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu, odbędzie się mikołajkowy kiermasz książek, podczas którego w atrakcyjnych cenach zakupić będzie można książki o tematyce historycznej, artystycznej, podróżniczej, katalogi wystaw, albumy, a także wiele innych. Na wydarzenie zaprasza Muzeum Okręgowe w Toruniu, a książki będzie można kupować od wtorku do piątku, w godzinach 10:00 – 16:00. Na kiermasz trafią chociażby bestsellerowe albumy „Toruń w obiektywie fotoreportera 1960-2000”, „Okupowany Toruń w obiektywie Kurta Grimma”, „Tsuba – arcydzieła japońskiej sztuki zdobniczej”, książki „Piernikowy przepisownik”, „Tu byłem. Tony Halik”, „Toruńskie lotnictwo wojskowe”, „Spacerem po Toruniu”, „Zamek Krzyżacki w Toruniu XIII – XXI w.” oraz hitowa gra „Memory Toruń” czy puzzle z panoramą grodu Kopernika.  Warto wspomnieć, że na zainteresowanych czekać będą także bezpłatne plakaty promujące wystawy oraz wydarzenia organizowane przez Muzeum w ciągu ostatnich dwóch lat. Ceny pozycji na kiermaszu zaczynają się już od złotówki, a dla osób, które zakupią większe ilości towarów, przewidziano atrakcyjne bonusy!

Warto już dzisiaj zapisać sobie te daty w kalendarzu (bądź dołączyć do wydarzenia na Facebooku), aby nie przegapić tego wyjątkowego wydarzenia, podczas którego zaopatrzyć będzie można się w ciekawe książki nie tylko dla siebie, ale także dla bliskich – chociażby w ramach świątecznego prezentu!