Najwięcej sprzętów, produktów i szafek mamy najczęściej w kuchni. Jest to pomieszczenie, które trudno utrzymać w porządku, a niewłaściwe rozplanowanie tej przestrzeni daje się we znaki bardziej, niż nieodpowiednio urządzona sypialnia czy pokój dzienny. Warto postawić więc na proste rozwiązania, które uprzyjemnią nam korzystanie z tego pomieszczenia. Oto kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym stworzysz piękne i przemyślane wnętrze.

Geometryczne meble kuchenne

Minimalizm stawia na geometrię ze względu na ich prostotę. Nieskomplikowane kształty i opływowe, spokojne elementy dekoracyjne to znak rozpoznawczy tego stylu w aranżacji wnętrz. Meble do kuchni bardzo trudno utrzymać w idealnym porządku. Warto więc postawić na prostą formę, którą dużo łatwiej się pielęgnuje. Koniecznie zadbaj o to, aby meble do salonu oraz meble do jadalni współgrały z tymi w kuchni. Minimalizm nie lubi mieszania kilku stylów. Wszystko powinno ze sobą odpowiednio korespondować. Aranżacja przestrzeni nie jest łatwym zadaniem. Aby nasze mieszkanie wyglądało fantastycznie, warto skorzystać z usług projektanta wnętrz. Świetnych specjalistów znajdziesz na stronie wrocławskiej galerii wnętrz https://krakowska31.pl. Specjalizują się oni w minimalistycznych wnętrzach, ale i chętnie wcielają w życie nieoczywiste pomysły.

Niewiele kolorów

Podstawą wnętrz minimalistycznych jest oszczędność kolorystyczna. Jest to absolutne minimum, jakie przesądza o tym, czy wnętrze jest urządzone w stylu minimalistycznym. Nawet gdy masz dużo sprzętów, ograniczenie kolorów sprawi, że wnętrze stanie się dużo bardziej przestronne i nie będzie przytłaczać. Nie oznacza to jednak, że jedyne barwy, jakie masz do dyspozycji to czerń i biel. Możesz korzystać z każdego koloru, jaki sobie wymarzysz. Kluczem jest odpowiedni ich dobór i ograniczona ilość. Warto postawić na jeden, maksymalnie dwa mocniejsze akcenty, które będą przejawiać się w różny sposób w wielu elementach wyposażenia kuchni.

Funkcjonalne rozwiązania

W minimalizmie nie ma miejsca na zbędne elementy. Wszystko, co zostanie ustawione w takim pomieszczeniu, ma mieć swój cel i określone przeznaczenie. Nie ma miejsca na przypadkowe ustawienie sprzętów i mebli. Dobrze przemyślana przestrzeń nie potrzebuje wielu elementów, a każdy, który w niej funkcjonuje, z pewnością zostanie wykorzystany. Jeśli tak się nie dzieje, minimaliści najczęściej pozbywają się nieużywanych elementów.

W kuchni bardzo funkcjonalnym i minimalistycznym rozwiązaniem jest zadbanie o to, aby większość sprzętów i naczyń była pochowana. Im więcej będzie na widoku, tym większy tłok będzie w kuchni, a co za tym idzie, efekt minimalistycznego wnętrza nie zostanie osiągnięty.

Nowoczesne sprzęty

Aby stworzyć minimalistyczną kuchnię, nie trzeba rezygnować z posiadania wielu sprzętów kuchennych. Styl ten lubi wielofunkcyjne rozwiązania, które usprawniają naszą pracę. Jeśli możesz mieć jedno urządzenie, które wykonuje kilka czynności, zdecyduj się na takie, zamiast kupować osobny sprzęt do każdego zadania. Piekarnik z funkcją grilla, toster, w którym można upiec gofry i lodówka, która jest dyfuzorem wody, a na dodatek może produkować kostki lodu, to idealne sprzęty do każdej minimalistycznej kuchni.

Minimalistyczne kuchnie najlepiej sprawdzają się na niewielkich przestrzeniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić prostą kuchnię w dużym domu.

[Artykuł sponsorowany]