Na Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego – artyści Joanna Górska i Rafał Góralski przygotowali mobilny mural pod tytułem „JESTEM”. Instalacja jest w trasie od 3 czerwca. Została pokazana już w Inowrocławiu i Włocławku, a w tym tygodniu mają ją szansę zobaczyć mieszkańcy Torunia, Grudziądza i Bydgoszczy.

W tym roku artyści z toruńskiej Galerii Rusz poszukują odpowiedzi na pytanie: „Kim jesteśmy, my, mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego 2017?”

W całym przedsięwzięciu istotne jest słowo „jestem”, które zwraca uwagę na to co się dzieje tutaj i teraz. Kreatorzy z Galerii Rusz zapraszają do wspólnego malowania muralu „JESTEM” mieszkańców Inowrocławia, Włocławka, Torunia, Bydgoszczy i Grudziądza. Ma on szerokość 8,3 metrów, a wysokość 2 metrów. Na ruchomej ścianie umieszczony jest obraz, dla którego inspiracją są ludowe motywy z naszego regionu – kujawskie hafty, a wśród nich napis „JESTEM”. Uczestnicy z różnych miast, po których mural wędruje, zapełniają jedną literę odpowiedzią na pytanie „Kim jestem?”.

W wyniku tej akcji powstanie mural, który połączy mieszkańców naszego województwa. Oto jego harmonogram:

9 czerwca godz. 20:00 – Toruń (plac przed CKK Jordanki)

10 czerwca godz. 16:00 – Grudziądz (Błonie Nadwiślańskie)

11 czerwca godz. 16:00 – Bydgoszcz (Wyspa Młyńska)

 

wloclawek_2_mural_2017

wloclawek_mural_2017