Najwięksi kreatorzy mody postawili w tym roku na naturę! Jeśli więc w szafie masz lniane spodnie, których nie znosisz prasować albo sukienkę w kwiaty sprzed kilku sezonów to wiedz, że nadszedł czas na to, aby z powrotem zagościła na liście rzeczy, które nosisz najczęściej!

Wiosna i lato to niewątpliwe czas energii, słońca, pogody ducha i chęci na więcej, zarówno w sferze życia (zakochanie, motywacja do ćwiczeń, zapał do pracy – znasz to na pewno!), ale też mody. Każda z nas pragnie włożyć krótką sukienkę, piękne sandałki czy wygrzać się na plaży w stroju kąpielowym. Ten moment w roku to również czas, kiedy wszystkie oczy skierowane są w stronę wybiegów mody, a nawet ci, którzy zarzekają się, że nie są tematem zainteresowani przeglądają gazety w poszukiwaniu modowych inspiracji. Co w tym roku koniecznie musi znaleźć się w damskiej garderobie?

Niewątpliwie w tym roku projektanci zainspirowali się naturą i to zarówno w kwestii materiałów, jak i kolorów czy wzorów.

Począwszy od tych pierwszych warto w tym roku postawić na nie tylko na bawełnę (która już od lat święci triumfy nie tylko ze względu na wygodę i komfort noszenia, ale też właśnie na naturalne pochodzenie. Uwaga! Warto wybierać ubrania w 100 proc. wyprodukowane z bawełny albo przynajmniej w zdecydowanej większości), ale też len (który przychodzi i odchodzi w zależności od sezonu) w tym roku wykorzystany do spodni, koszul, sukienek, a czy bardzo modnych w tym sezonie damskich garniturów. Kolejnym nie wychodzącym z mody materiałem jest naturalny jedwab – zawsze piękny, elegancki i bardzo stylowy. Tutaj jest też miejsce nie tylko na stylizacje codzienne, ale też eleganckie. Jedwabne sukienki koktajlowe wzbogacone delikatną biżuterią będą fenomenalną stylizacją na wieczorne wyjście do teatru, randkę czy spotkanie z przyjaciółmi.

Pora na kolory i tutaj okazuje się, że modne jest właściwie wszystko i zarówno stylizacje wielobarwne jak i mocno jednorodne zostaną uznane za modne i stylowe. Królować niewątpliwe będą zielenie, beże, biele. Tego lata także wyjątkowo warto będzie postawić na czerń. Stonowane stylizacje warto jednak przełamywać kolorowymi dodatkami – słomkowe kapelusze, wielkie bransoletki, okulary – to jest to, na co warto postawić latem!

Gładkie materiały to jedno, a wzory inspirowane naturą to drugie. W nadchodzącym sezonie każdy kto kocha kwiaty, liście i motywy zwierzęce będzie miał możliwość prawdziwego modowego szaleństwa. Wszystko jest dozwolone, a im bardziej kolorowe i oryginalne tym lepiej.