Najlepsze żużlowe pary rozpoczęły wczoraj w Toruniu wielkie ściganie. Sobotnie popołudnie było szczęśliwe i zwycięskie dla Monster Energy Team z zawodnikami jeżdżącymi na co dzień w naszym mieście.

Pierwszą rundę cyklu Speedway Best Pairs w Toruniu wygrali reprezentujący Monster Energy Team, a zarazem Get Well Toruń, Greg Hancock, Chris Holder i Paweł Przedpełski. W biegu finałowym pokonali Boll Team (Martin Vaculik, Niels Kristian Iversen oraz Patryk Dudek), chociaż od samego startu przegrywali. Niestety na pół okrążenia przed metą maszyna Vaculika zdefektowała i zawodnik został wyprzedzony przez swoich rywali. Wprawdzie pierwszy linię mety minął Dudek, to w przypadku biegowego remisu w tych zawodach liczy się bardziej drugie i trzecie miejsce. Ten zapis dotyczy jednak tylko biegów barażowego oraz finału. Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa Eport2000.pl Team w składzie Piotr Protasiewicz, Grzegorz Zengota i Janusz Kołodziej.

Emocji na torze dziś na pewno nie brakowało m.in. za sprawą byłego zawodnika toruńskiej drużyny, Grigorija Łaguty. Dwukrotnie ostro traktował swoich rywali. Rodaka Emila Sajfutdinowa już na linii mety „wziął z bara”, co doprowadziło do odnowienia się kontuzji i w konsekwencji wycofania się  rosyjskiego zawodnika z dalszej części zawodów. Natomiast dzisiejszy jubilat, czyli świętujący 39. urodziny Nicki Pedersen, wylądował przez popularnego „Griszę” na bandzie. Na szczęście bez przykrych konsekwencji – a żeby było śmieszniej, to po tym zdarzeniu Nicki zaczął zdecydowanie lepiej jeździć.
Oto klasyfikacja końcowa dzisiejszych zawodów:

  1. Monster Energy Team – 27.pkt (Holder 14, Hancock 13, Przedpełski ns.)
  2. Boll Team – 24 (Dudek 9, Iversen 9, Vaculik 6)
  3. Eport2000.pl Team – 18 (Kołodziej 8, Protasiewicz 5, Zengota 5)
  4. Trans MF Pro Race Team – 17 (Pedersen 14, Gafurow 2, Smolinski 1)
  5. Fogo Power – 16 (Zmarzlik 11, Sajfutdinow 5, Musielak 0)
  6. Nice Racing – 13 (G. Łaguta 6, A. Łaguta 4, Lindbaeck 3)
  7. City Team – 11 (Huckenbeck 9, Kroner 1, Busch 1)

Następna runda cyklu Speedway Best Pairs 5 maja w niemieckim Landshut.

Fot. materiał organizatora