Poznajemy kolejne szczegóły na temat remontu mostu im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu. Miasto czeka na opinie mieszkańców.

Remont toruńskiego mostu rozpocznie się w przyszłym roku. Obecnie trwają prace przygotowawcze. Niestety po przeprowadzonej analizie ustalono, że remont mostu możliwy jest tylko wtedy, gdy zostanie on zamknięty dla ruchu samochodowego. Prawdopodobnie zostanie więc utrzymany jeden pas ruchu, którym będą mogły poruszać się wyłącznie autobusy komunikacji miejskiej oraz służby ratunkowe. Prace rozłożone będą maksymalnie na dwa sezony budowlane, przy czym ruch kołowy zostanie przywrócony w pierwszym sezonie budowlanym, w drugim sezonie będą trwały roboty wykończeniowe. Remont toruńskiego mostu zostanie skoordynowany z przebudową al. św. Jana Pawła II.

Most zamknięty dla samochodów

Ustalono, że przebudowa mostu im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu – przy obecnym stanie przeprawy – nie jest możliwa przy zachowaniu obustronnej komunikacji samochodowej. A zatem mieszkańcy będą musieli korzystać z komunikacji miejskiej lub poruszać się nowym mostem.

Konsultacje ws. remontu mostu

28 oraz 29 czerwca odbędą się spotkania informacyjne, podczas których będzie można zapoznać się z postępami prac projektowych oraz planowaną organizacją ruchu. Stoliki informacyjne zostaną ustawione na placu Rapackiego. W czwartek, 28 czerwca, konsultacje będą możliwe w godzinach od 12-17 w okolicach przystanku w kierunku mostu im. Józefa Piłsudskiego, natomiast w piątek, 29 czerwca, w godzinach od 10:00 do 16:00 w okolicach przystanku w kierunku centrum. Warto zjawić się na konsultacjach, by zapoznać się z proponowanymi przez projektantów rozwiązaniami oraz przedstawić własne pomysły.

W projekcie zostały już uwzględnione takie propozycje mieszkańców jak:
– stworzenie zejścia dla pieszych do Zamku Dybowskiego,
– budowa schodów na Kępę Bazarową,
– powstaniem tarasów widokowych

[fot. Sawatka]