Powiedzieć o nich „legenda” to mało. Mówisz poezja śpiewana – myślisz Stare Dobre Małżeństwo. Kultowa formacja po raz kolejny oczaruje toruńską publiczność już jutro.

Stare Dobre Małżeństwo powstało w latach 80. Początkowo było duetem Krzysztof Myszkowski-Andrzej Sidorowicz. Muzycy byli ze sobą tak zgrani, że na jednym z koncertów konferansjer żartobliwie nazwał ich właśnie starym dobrym małżeństwem. Skład niebawem rozrósł się i doczekał pierwszych nagrań. Specjalnością SDM są urokliwe ballady z muzyką Krzysztofa Myszkowskiego do słów wybitnych autorów tekstów i poetów. Są wśród nich m.in. Józef Baran, Adam Ziemianin i Bogdan Loebl, ale grupa najmocniej kojarzona jest z utworami Edwarda Stachury. Któż nie zna wspaniałych wykonań wierszy Steda, takich jak Jest już za późno, nie jest za późno czy  Z nim będziesz szczęśliwsza. To prawdziwy kanon polskiej piosenki. Stare Dobre Małżeństwo nie jest jednak formacją odcinającą kupony od własnej legendy – 10 listopada na rynek trafiła kolejna płyta zespołu, nagrana w nowym składzie Mówi mądrość.

Stare Dobre Małżeństwo w składzie Krzysztof Myszkowski-Roman Ziobro-Bolo Pietraszkiewicz zaprezentuje się w Auli UMK (ul. Gagarina 11) 5 grudnia o 19.00. Bilety w cenie 30 zł / 40 zł / 50 zl można nabywać w sklepie „Pamiątki przy Flisaku” (ul. Rynek Staromiejski 1), na stronach kupbilecik.pl i biletyna.pl oraz oczywiście przed koncertem.