Jeśli jesteś fanem musicali, rezerwuj sobie czas na jeden z listopadowych wieczorów! W Święto Niepodległości, 11 listopada, na deskach Areny Toruń, zagości bowiem, już po raz kolejny, kultowy i niepowtarzalny musical „METRO”!

Musical na rynku istnieje już nieco ponad 25 lat. Z okazji tak hucznego jubileuszu, wystawiany jest w wielu miastach Polski. Janusz Józefowicz, reżyser, scenarzysta i choreograf spektaklu, a także dyrektor artystyczny teatru Studia Buffo, zawita więc także ze swoją ekipą do miasta Kopernika. Kto przyjedzie razem z nim? Same gwiazdy! Na scenie wystąpi bowiem sam reżyser, Natasza Urbańska, Jan Traczyk, Jerzy Grzechnik, Artur Chamski, Maria Tyszkiewicz i wiele innych. Jest to nowsza obsada spektaklu. Zagorzali fani „METRA” kojarzą go głównie z Edytą Górniak, Robertem Janowskim czy Katarzyną Groniec, dla których występ w musicalu był początkiem ogromnej kariery. Warto wspomnieć także, że muzykę do spektaklu skomponował Janusz Stokłosa, a  tekstami piosenek i libretto, zajęły się Agata i Maryna Miklaszewskie.

O czym opowiada „METRO”?

Jak głosi maksyma spektaklu:

„Świat się zmienia,

Padają mury, otwierają się granice

Teatr też się zmienia

Niezmienne pozostają tylko marzenia…

… marzenia młodych ludzi, nasze marzenia”

Musical opowiada o historii młodych ludzi, którzy nie boją się marzyć. Uliczni śpiewacy, tancerze i grajkowie, wystawiają w peronach podziemnego metra występ dla pasażerów, który budzi niemałą sensację. Jego pomysłodawcą jest główny bohater Jan, który metro uważa za swój dom. Reżyser komercyjnego teatru, zainteresowany sukcesem młodych artystów, proponuje im pracę. Dopełnieniem przedstawianej historii jest ukazanie młodzieńczych ideałów i rozczarowań, romantycznej miłości, a także nieuniknionej w życiu pogoni za pieniądzem.

Musical „METRO” w Toruniu – szczegóły wydarzenia:

Musical wystawiany będzie na olbrzymiej scenie 14×18 m o wysokości 1,2 m, ze zmieniającą się dynamicznie scenografią, przygotowaną specjalnie na trasę 25 lecia musicalu „METRO”. Nie trzeba obawiać się o słabą widoczność z któregoś miejsca na hali. Dla widzów dostępne będą bowiem dwa duże telebimy, gdzie na żywo ukazywane będzie widowisko, realizowane przy użyciu czterech profesjonalnych kamer cyfrowych. Tłem dla popisów aktorów będą efekty świetlne i laserowe. Nie możecie tego przegapić!

Musical „Metro” – kiedy i gdzie?

Kiedy? 11 listopada, godz. 17:00

Gdzie? Arena Toruń, ul. Bema 73/89

Bilety: od 89 zł do 189 zł, dostępne pod tym adresem na kupbilecik.pl.