20 marca w klubie Lizard King wystąpi warszawska grupa muzyczna Sorry Boys. Przygotujcie się na dawkę niezwykle emocjonalnej, subtelnej i urzekającej muzyki, zarówno w warstwie muzycznej, jak i lirycznej.

Zespół Sorry Boys powstał 2006 roku w Warszawie. Grupa została doceniona zarówno w Polsce, jak i za granicą. Muzykę grupy Sorry Boys cechują hipnotyzujące gitary, wyjątkowo bogate brzmienie oraz niezwykły głos wokalistki Beli Komoszyńskiej. W 2008 r. piosenka „Winter” znalazła się na kompilacji z cyklu Minimax, sygnowanej przez Piotra Kaczkowskiego. W tym samym roku zespół został wyłoniony przez brytyjskiego organizatora jako polski reprezentant na GBOB 2008, w którym wzięli udział muzycy z 30 krajów świata. Grupa zdobyła statuetkę „Best New Band Poland”. W 2009 r., decyzją kapituły PAM London, otrzymali nagrodę „Największa Nadzieja 2009” w ramach PAM London Awards. Sorry Boys wystąpili m.in. na takich festiwalach jak: Open’er, Jarocin, Męskie Granie i Seven Festival. Wyjątkowym wydarzeniem w historii zespołu był koncert podczas pokazu kolekcji Macieja Zienia w Soho Factory, w 2011 r., który szeroko komentowano w branży modowej.

Zespół zadebiutował w 2010 r. albumem „Hard Working Classes”, wydanym przez Mystic Production. Płyta spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród słuchaczy i recenzentów. Już przed wydaniem wspomnianego krążka, grupa została zauważona zarówno w Polsce, jak i za granicą. W ubiegłym roku ukazała się ich druga płyta “Vulcano” promowana singlami “The Sun”, “Phoenix” oraz teledyskiem koncertowym  “Evolution (St Teresa)”. Piosenki trafiły na listy przebojów i playlisty m.in. Trójki, Eski Rock i Radia Roxy.

Bilety można nabyć na stronie www.ticketpro.pl oraz w sieci salonów Empik i Media Markt na terenie całego kraju w cenie 25 zł. Egzemplarze kolekcjonerskie (25 zł) dostępne są w barze klubu Lizard King w Toruniu przy Kopernika 3 – codziennie od godziny 18:00. Cena biletu w dniu koncertu to 30 zł

[fot. Angelika Plich]