Zastanawialiście się kiedyś, jak wybrzmiałaby muzyka z gry komputerowej grana na żywo. Jeśli tak, teraz otrzymacie odpowiedź na takie pytanie. Muzyka z „Wiedźmina” wybrzmi w pięknych wnętrzach toruńskiego Dworu Artusa.

Słów parę o Percivalu

Muzykę w oryginalnej wersji z soundtracku z gry „Wiedźmin. Dziki Gon” zagra folkmetalowy lubiński zespół Percival. W swojej muzyce inspirują się oni kulturą oraz dawnymi wierzeniami Słowian.

Nieobeznanym z wykonywanym przez nich gatunkiem muzycznym, grupa kojarzyć będzie się ze współpracą z Donatanem, zakończoną zresztą konfliktem pomiędzy grupą a producentem. Percival współtworzył wydaną w 2012 roku płytę producencką „Równonoc”, łączącą hip-hop z folkiem – wyjątkowe dzieło przybliżające, na swój sposób, kulturę Słowian.

Wiedźmin wypełni Dwór Artusa

Hipnotyzującej muzyce towarzyszyć będzie niesamowita oprawa wizualna.Tak o wydarzeniu piszą organizatorzy, czyli Centrum Kultury Dwór Artusa:

Multimedialny muzyczny show pozwoli słuchaczom przenieść się̨ do świata fantasy, średniowiecza, wypraw Wikingów i walecznych wojów.

Zespół wykona utwory wykorzystane do soundtracku gry „Wiedźmin 3 Dziki Gon” w oryginalnych wersjach. Nazwa zespołu wzięła się zresztą od gnoma, jednej z postaci z sagi o Geralcie z Rivii Andrzeja Sapkowskiego. Nie mogło być zatem lepszego kandydata do zagrania muzyki z gry komputerowej, która w trzy tygodnie od swojej premiery została wykupiona ponad 6 mln razy.

Członkowie zespoły wystąpią podczas koncertu w kolorowych, rekonstruowanych strojach z epoki. Wszystkie utwory zostaną wykonane z użyciem dawnych instrumentów, które na pewno w magiczny sposób  wypełnią Salę Wielką Dworu Artusa, a które dały tak wyjątkowe brzmienie ścieżce dźwiękowej do gry.

AKTUALIZACJA

Bilety na koncert bardzo szybko zostały wyprzedane, została jednak uruchomiona dodatkowa ich pula. Będzie istniała możliwość wykupienia nieodebranych rezerwacji 22 marca od godziny 12:00. Zapewne ustawi się wtedy w Dworze Artusa całkiem spora kolejka.

Ostatnia pula biletów na koncert dostępna jest tutaj: https://www.kupbilecik.pl/impreza-15471-wiedzmin.dziki.gon..percival..koncert.muzyki.z.gry.komputerowej.torun.html.

Strona wydarzenia Wild Hunt Live – Percival: http://artus.torun.pl/events/wiedzmin-percival/

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

INFO:

Kiedy: 24 marca 2017 roku (piątek), godzina 19.00,

Gdzie: Centrum Kultury Dwór Artusa,

Bilety: ulgowy – 60 zł, normalny – 70 zł

[Fot. Marcin Somerlik]