Wiosna po długim okresie chłodu i warunków niesprzyjających chociażby powierzchniom zewnętrznym budynków może oznaczać dla ich posiadaczy ciężką pracę przy próbie przywrócenia ich walorów wizualnych. Po zimie pozostają liczne zanieczyszczenia na tarasach, kostce brukowej, czy nawet pewnych elementach dekoracyjnych. Jaki jest najszybszy sposób na pozbycie się problemu i odświeżenie wspomnianych elementów? Maszyny ciśnieniowe nie będą miały żadnego problemu w pozbyciu się brudu i niechcianych skutków niekorzystnych warunków atmosferycznych. W przypadku myjki ciśnieniowej jej zastosowanie jest w zasadzie nieograniczone. Począwszy od mycia roweru, motoru, karoserii samochodu, przez tarasy, elewacje budynków czy wszelkiego rodzaju trudno dostępne powierzchnie.

Opis produktu

Czym jest maszyna ciśnieniowa i na czym polega jej funkcjonowanie? Jest to urządzenie czyszczące, które umożliwia korzystanie ze sprężonej wody poddanej wysokiemu ciśnieniu, zapewniając dużą siłę czyszczącą. Jedyne czego potrzebujemy to dostęp do wody oraz ewentualnych środków czyszczących.

0257eb7ca72f3bc697ae252eea77e577dc3e0e65

Fot. materiały partnera.

 

Przeznaczenie

Ze względu na występowanie różnego rodzaju zabrudzeń, myjki ciśnieniowe charakteryzują się podziałem na zimnowodne jak i gorącowodne. Jak same nazwy wskazują, pierwsze z nich wykorzystują wodę w naturalnej temperaturze, kolejne natomiast ją podgrzewają do odpowiednio skutecznego stopnia. Różnica między nimi ma wpływ w zależności od zanieczyszczeń, z jakimi będą zmagać się właściciele myjki. Do małych i średnich zabrudzeń wystarczające będzie wykorzystanie zimnej wody. Większe oraz bardziej zaawansowane zabrudzenia mogą wymagać użycia gorącej wody, która posiada jeszcze lepsze możliwości czyszczące. Jedynie konsumenci wiedzą, do czego będą wykorzystywać zakupiony produkt i czego od niego oczekują.

Znaczące parametry

Fot. materiały partnera.

Fot. materiały partnera.

Warto zwrócić uwagę zarówno na tworzywo z jakiego została wykonana maszyna oraz jej możliwości.

Ciśnienie robocze jest kluczowe. Jedynie odpowiednio dobrana myjka sprosta z góry przeznaczonym jej zadaniom. Zapotrzebowanie ciśnieniowe może się znacznie różnić biorąc pod uwagę wykonywaną pracę. Przy kontakcie z lakierem samochodowym powinno być ono bezpieczne, aby nie dokonać jego dewastacji, natomiast w przypadku prac przydomowych, jak np. oczyszczanie kostki brukowej, może przydać się większy zasób barów. Warto więc zwrócić uwagę na możliwości generowania ciśnienia u danego egzemplarza.

Konsument powinien zainteresować się również wartością poboru prądu i mocą potrzebną do zasilenia maszyny. W zależności od wykorzystania energii zmieniał będzie się nie tylko czas pracy myjki, ale również okres podgrzewania wody (w przypadku myjek gorącowodnych) jak i wykorzystanie mocy (ilość strumieni itp.)

W zależności od warunków pracy, ważna może okazać się długość kabla zasilającego, dlatego warto sprawdzić tę informację przed zdecydowaniem się na zakup. W ewentualności, można doposażyć myjkę w dodatkowy przedłużacz umożliwiający komfortowe jej użytkowanie.

Dla przeznaczenia w kooperacji z środkami chemicznymi, myjka musi być zaopatrzona w specjalny dozownik przeznaczony na takie działania, w innym przypadku dodanie środków myjących itp. może okazać się niemożliwe, lub co najmniej trudne do zrealizowania.

Dodatkowe wyposażenie

Dobry wybór i funkcjonalność urządzenia są zależne nie tylko od parametrów pracy, ale również akcesoriów umożliwiających nam korzystanie z myjki w pełni możliwości. Zazwyczaj podstawowe z nich są w komplecie od producenta. Do najbardziej popularnych zaliczają się:

  • lanca rotacyjna ułatwiająca pracę na powierzchniach nierównych, szorstkich
  • lanca kątowa umożliwiająca dotarcie do ciężko dostępnych elementów czy części samochodowych

Gwarancja

Niezmiernie ważną kwestią zakupu maszyny jest gwarancja, jaką oferuje producent lub dystrybutor. Warto również odpowiednio wcześniej zdobyć informacje na temat danego modelu, zapoznać się z opiniami oraz wytycznymi eksperta. Myjka ciśnieniowa nie należy do najtańszych urządzeń, a z pewnością konsumenci liczą na jak najdłuższą trwałość produktu. Z tego względu zazwyczaj zaleca się obcowanie ze znanymi i sprawdzonymi markami, np. Karcher.

Renowacja maszyn ciśnieniowych

W przypadku wysłużenia się maszyny ciśnieniowej, warto posiadać możliwość jej odnowy. Renowacja maszyn wysokociśnieniowych jest bardzo opłacalna, ponieważ zachowuje nas od konieczności kupna nowej. W zależności od sposobu zaangażowania oraz trybu pracy jak i czasu eksploatacji, możliwości myjki maleją. Renowacja myjek wysokociśnieniowych jest ułatwiającym życie rozwiązaniem dla konsumenta, który swoje warunki pracy oraz przyzwyczajenie przystosował do danego modelu i niezbyt komfortowa jest dla niego myśl o wymianie sprzętu na inny, kiedy ma swój, w pełni sprawdzony. W przypadku posiadania myjki firmy Karcher, warto zaopatrzyć się w informację odnośnie renowacji maszyn wysokociśnieniowych właśnie firmy Karcher. Wówczas usługa, która ma zostać wykonana jest z góry skazana na sukces, poprzez profesjonalizm i szczególne zapoznanie się z daną firmą produktu.

[Artykuł sponsorowany]