Na co dzień nadają z uniwersyteckiego kampusu, raz do roku przenoszą się jednak na festiwalowe pole. Radio Sfera, studencka rozgłośnia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, po raz kolejny pomoże przy organizacji Przystanku Woodstock.

Już 30 lipca rozpocznie się tegoroczny festiwal Przystanek Woodstock. Na kilka dni trawiaste pustkowie przemieni się w tętniącą życiem metropolię. Do Kostrzyna nad Odrą zjadą się fani z całego kraju, przygotowani na dobrą, muzyczną zabawę. W festiwalowym miasteczku pojawi się także reporterska załoga Radia Sfera – jedynej studenckiej rozgłośni działającej w Toruniu. Na specjalne zaproszenie Jurka Owsiaka pomogą przy organizacji i emisji Radia Woodstock.

To bardzo duży kredyt zaufania i efekt dobrej oceny naszej pracy z zeszłego roku – mówi Bartosz Chodorowski, redaktor naczelny. Podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu, ekipa Radia Sfera przygotowała blisko 140 materiałów reporterskich, które na bieżąco trafiały do obecnych w miasteczku słuchaczy. Pozostali fani Przystanku Woodstock, którzy nie mogli przybyć na miejsce festiwalu, mieli szansę posłuchać relacji na stronie internetowej. Model z nadawaniem relacji reporterskich był testowany po raz pierwszy, ale osiągnął bardzo dobry efekt. Ciężką pracę radiowców z UMK docenił sam Jurek Owsiak. W specjalnym wydaniu KręciołyTV podziękował im za wysiłek i wkład włożony w całe przedsięwzięcie. – Pomagają nam różne rozgłośnie, ale przede wszystkim podziękowanie dla Radia Sfera przy UMK, ponieważ wspierają nas swoim sprzętem i przygotowali bardzo dużo materiałów podczas ubiegłorocznego Przystanku Woodstock. – mówił.

Radio Woodstock nadawane jest z centrum polowego, a przybyli uczestnicy mogą go słuchać z wielkich głośnikach rozmieszczonych po całym terenie. Od 9:00 do 15:00 przekaz rozchodzi się dzięki nagłośnieniu, później przenosi się do Internetu. Udział w organizacji Przystanku to wielka szansa dla radiowej ekipy. Mogą sprawdzić swoje umiejętności, zdobyć potrzebne doświadczenie, a także przekonać się, jak wygląda techniczna strona tak dużego przedsięwzięcia. Festiwalowa działalność Radia Sfera to także okazja do zareklamowania samej uczelni. Podczas ubiegłorocznej edycji Przystanku Woodstock, polowych audycji słuchało prawie pół miliona osób, w tym roku liczba ta może być jeszcze większa.

Tegoroczny festiwal Przystanek Woodstock rozpoczyna się 30 lipca, a potrwa do 1 sierpnia. Podczas 3 dni, uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać kilkudziesięciu koncertów na 3 scenach, oraz wziąć udział w kilkuset wydarzeniach dodatkowych, między innymi w Akademii Sztuk Przepięknych.

[fot. Centrum Prasowe WOŚP]