To będzie koncert pod znakiem liczby jeden. Taco Hemingway po raz pierwszy zagra koncert w Toruniu, prezentując na nim swój debiutancki album pt. Marmur.

Filip Szcześniak – warszawiak urodzony w Kairze. Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Raper. Czy na pewno to ostatnie? Taco Hemingway to artysta niejednoznaczny, przez to trafiający do pokolenia osób zatrudnionych na umowie o dzieło.

Tak nazywa się trzeci minialbum (pierwszym był Young Hems Taco, który podobnie jak drugi Trójkąt Warszawski najpierw ukazał się w Internecie, na stronie artysty. Poprzednie dwa udostępnione zostały na You Tube. Po podpisaniu kontraktu z Asfalt Records umowy przez popularnego Fifiego reedycje Trójkątu Warszawskiego i Umowy o dzieło trafiły na półki sklepowe. Dotarły one na szczyt OLiS – polskiej listy najlepiej sprzedających się albumów, docierając do odpowiednio 3. i 2. miejsca na niej.

O tym, do jak szerokiego grona odbiorców dociera Taco Hemingway świadczy zajęcia pozycji numer jeden przez kawałek Następna stacja na liście przebojów radiowej Trójki.

Minialbum Wosk to już czwarty minialbum artysty. Zapowiada długogrający debiut Marmur, który najprawdopodobniej ukaże się na jesieni.

Czekając na jesienny koncert Taco, posłuchajmy piosenki oprawionej w teledysk w wakacyjnym anturażu 26-latka, z którego podobno można wyczytać datę premiery jednego z najbardziej wyczekiwanych polskich albumów muzycznych.

DATA: 07.12.2016
GODZINA: 19:00
MIEJSCE: NRD Klub, Toruń
WSTĘP: od 16 lat
BILETY: dostępne w https://goingapp.pl/evt/95001/taco-hemingway, I pula – 40 zł, II pula – 45 zł, 50 zł – w dniu koncertu.