Praktycznie każdy z nas to przeżywał. Masz wygłosić jakąś prezentacje, powiedzieć krótką przemowę czy nawet wznieść toast na przyjęciu. Wszystkie te czynności z pozoru wydają się proste, a mimo to nie możesz powstrzymać nerwowych tików, dłonie pocą się niemiłosiernie, pomiędzy wyrazy wplatają się mimowolnie przeciągłe „yyyy” oraz „eeee”, a Ty nie czujesz tego luzu jak przy normalnej rozmowie, lecz paraliżujący stres.

Okazuje się że to wszystko jest możliwe do przezwyciężenia. Wystarczy trochę treningu i pracy włożonej pod okiem specjalistów. A właśnie tacy fachowcy chcą spotkać się ze wszystkimi chętnymi już czwartego czerwca w Wyższej Szkole Bankowej o godzinie 18:00. Przedstawiciele Toastmasters Toruń chętnie zaprezentują sposoby, jak bezstresowo przejść przez trudy wystąpień publicznych.

A doświadczenie w tych kwestiach Toastmasters mają ogromne. Ta międzynarodowa organizacja istnieje już od 1924 roku, kiedy to w USA, Ralph Smedley zauważył, że młodzi studenci mają spory problem z wypowiadaniem się przed liczniejszą grupą. Wtedy wpadł na pomysł założenia klubu, gdzie chętne osoby mogłyby szkolić sztukę wygłaszania przemówień, która później w praktyczny sposób pomoże im w życiu. Umiejętność występowania przed publicznością jest bowiem przydatna nie tylko artystom występującym na scenie. Każdy z nas musiał nie raz przygotować prezentacje na zajęcia, wielu miało okazję być świadkiem na weselu, czy ubiegać się o pracę – w każdej z tych sytuacji umiejętności krasomówcze także są niezbędne.

Chętni nie muszą jednak wyjeżdżać do USA, bowiem klub Toastmasters prężnie działa także w naszym mieście. W Toruniu został założony dwa lata temu, a jego członkowie co środę o 18:00 spotykają się w sali 167B w Wyższej Szkole Bankowej i trenują sztukę mówienia. Co też najważniejsze, warsztaty są w pełni darmowe i dzielą się na ścieżkę podstawową oraz zaawansowaną, co oznacza, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zanim jednak przystąpicie do klubu, przyjdźcie czwartego czerwca na spotkanie organizacyjne, by tam dowiedzieć się jeszcze więcej!

Facebookowy profil wydarzenia.