Już po raz dziewiąty w Toruniu odbędzie się Copernicon. To duże wydarzenie, które skupia fanów gier, fantastyki, popkultury ale też literatury i nauki. Będzie to świetna okazja do posłuchania ciekawych prelekcji, spotkania ciekawych gości czy po prostu do świetnej zabawy z ludźmi, których łączy pasja.

Troll i wiele innych

Warto wspomnieć o takich atrakcjach, jak Troll: turniej rekonesansu omszałych lochów i labiryntów, czyli drużynowy turniej, który polega na wykonywaniu różnorodnych zadań w strasznych lochach czy o wręczeniu nagrody im. Jerzego Żuławskiego – jednej z najważniejszych nagród literackich w dziedzinie fantastyki. Oczywiście nierozłączną częścią festiwalu jest cosplay, to jedyny czas w roku, kiedy nawet na starówce możemy ujrzeć postacie z anime, gier, komiksów czy filmów, a przy okazji odbywa się konkurs na najlepszy cosplay. Wydarzenie uświetnią zaproszeni goście np. Adrian Tchaikovsky-autor serii „Cienie Pojętnych”, Agnieszka i Bolesław Ignaczak czyli niesamowity cosplayowy duet lub ilustratorka Magdalena Babińska.

Cały program podzielony jest na bloki, mamy więc te związane z grami elektronicznymi, kulturą azjatycką, literaturą oraz wiele innych.  Organizatorzy pomyśleli o wszystkim i nie zabraknie też strefy chill w której można odpocząć między np. prelekcjami. Wszystko odbywa się w scenerii pięknej toruńskiej starówki w różnych ważnych budynkach czyli Collegium Minus UMK, Wydział Matematyki i Informatyki UMK, I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika czy Collegium Maximum. W trakcie festiwalu będą działać Fantastyczne Targi Popkultury, na których będzie można kupić rozmaite przedmioty związane z tematyką festiwalu. Jest to świetne wydarzenie dla rodzin z dziećmi. Zaplanowano wiele atrakcji również dla najmłodszych.

Copernicon to z pewnością bardzo ważne wydarzenie w kulturalnym kalendarzu Torunia i warto na nim być. Aby zapoznać się z programem wystarczy kliknąć w link: https://copernicon.pl/2018/program/