Przeprowadzka na studia jest tematem, który wielu osobom spędza sen z powiek. W końcu tyle się mówi o studenckim życiu, a teraz będzie można się przekonać czy te wszystkie opowiadania są prawdą. Wiele z nich ma miejsce w Domach Studenckich, inaczej nazywanych też akademikami. Osoby, które dopiero się do nich wprowadzają często zastanawiają się co zabrać ze sobą. Pomóc w tym może ten tekst. 

Jak wiadomo, akademik to nie hotel, gdzie kuchnia jest wyposażona bądź podają gotowe posiłki, dlatego niezbędne są naczynia i akcesoria do gotowania, przede wszystkim garnek i patelnia. Warto również zaopatrzyć się w czajnik elektryczny i toster, który będzie można postawić w pokoju.

Ważnym elementem jest lodówka. Niestety, nie ma jej na wyposażeniu pokoju. Trzeba przygotować się na jej kupno. Dla osób, którym nie uśmiecha się wydanie kilkuset złotych na małą lodówkę jest też dobra informacja. Starsze roczniki często sprzedają swoje za symboliczne kwoty, dlatego warto dodać się do grupy waszego akademika na Facebooku, gdzie prawdopodobnie będą wrzucać ogłoszenia.

Co oprócz tego?

Niezbędne są również klapki pod prysznic, ręczniki i swoje kosmetyki. Łazienki są dzielone na kilka pokoi, dlatego trzeba się przygotować na spacery z pokoju pod prysznic ze wszystkimi rzeczami.

Oczywiście nie można zapomnieć o pościeli. W pokoju będzie czekała poduszka i koc, jednak warto jest mieć także swój komplet.

Standardowo szafy i szafki są w pokojach, jednak nie wszyscy wiedzą, że wieszaki trzeba sobie zapewnić we własnym zakresie. Warto również kupić haczyki przyklejane na ścianę, na których będzie można powiesić kurtkę lub płaszcz.

O ubraniach nie trzeba przypominać, jednak dobrze będzie zaopatrzyć się w kosz na pranie. W akademikach są pralnie, a jakoś trzeba przenieść do nich swoje rzeczy. Proszek lub płyn do prania również trzeba mieć swój.

Warto również zabrać ze sobą coś, co pomoże poczuć się jak w domu. Może to być ulubiony kocyk, miś albo cokolwiek innego.

Co z internetem?

W akademiku jest sieć bezprzewodowa, jednak pozostawia ona wiele do życzenia. Dlatego warto się również zaopatrzyć w kabel do internetu.

Są to najważniejsze rzeczy, które każdemu mogą się przydać na początku. Oczywiście można zabrać ze sobą więcej , jednak należy pamiętać, że pokój w akademiku ma ograniczoną przestrzeń, więc po prostu może być ciężko ze schowaniem reszty.

Jak się czegoś zapomni, też nie ma powodu do strachu. Większość rzeczy można bez problemu kupić na miejscu.