Toruńskie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotowało dla nas nocne zwiedzanie. Liczne wystawy interaktywne, z których jest znane to nie jedyne atrakcje i pomysły na tę naukową noc. 

Jeśli chodzi o to, czym jest Centrum Nowoczesności, to jest to instytucja kultury, która powstała z zamysłu i chęci popularyzowania nauki. Ona i wiele jej zagadnień przedstawione są w niecodzienny, ale zdecydowanie ciekawy sposób. Prezentacje zagadnień takich jak na przykład techniczne, przedstawiane są za pomocą interaktywnych wystaw, które w ostatnich latach stały się najpopularniejszą formą nauki. Na świecie doliczyć się można wielu Centrów Nowoczesności, a już od 7 lat naszego, Toruńskiego.

Już 23 sierpnia, nocne zwiedzanie pozwoli na obejrzenie 10 ekspozycji, w tym jedną, która znajdować się będzie na parkingu przed budynkiem. Częścią tego wydarzenia będzie też inne, noszące nazwę „Widzialne niewidzialne”. Inną atrakcją będzie zobaczenie Teatru AVATAR. Na swoim koncie mają już wiele nagród i występów na światowej scenie festiwalowej. Dubaj, Litwa Rumunia, Włochy czy Niemcy. Dodatkowo występowali już na wszystkich stadionach w Polsce podczas EURO 2012 oraz innych, krajowych wydarzeniach. Pokazy organizowane będą bezpłatnie o godzinach 21:30, 22:30 oraz 23:30.

Nocne zwiedzanie będzie podzielone na dwie tury w godzinach 20:00 – 22:00 oraz 22: – 00:00.

SZCZEGÓŁY

DATA: 23 sierpnia (środa), godzina 18:00 – 00:00

MIEJSCE: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

ul. Władysława Łokietka 5

BILETY: 5 złotych