Nicola Palladini ponownie odwiedzi gród Kopernika i zaczaruje muzyką. To będzie swoisty powrót do przeszłości i szlagierowych numerów dyskotekowych tamtego okresu, takich jak m.in. Mamma Maria czy Flames of Love.

Italo Disco – muzyczna nostalgia Polaków?

Kiedy w latach 80. w Polsce, uznawanych za straconą dekadę, sklepy szczyciły się pustymi półkami i wieszakami, a przeżycie było uzależnione od kartek, muzyka towarzyszyła ludziom, ułatwiając egzystowanie pośród niedogodności.
Wspomniany okres w historii nie kojarzy się zbyt łaskawie. To etap stanu wojennego, deficytów i tęsknoty za powiem Zachodu. Italo Disco było w latach 80. przez Polaków uwielbiane i po dziś dzień z nostalgią wspomina się czasy, gdy na kaseciaku Kasprzak wybrzmiewały takie hity dyskotekowe jak BoysCheri Cheri Lady, FelicitaTora Tora czy Acapulco.

Nicola Palladini

W 2005 roku ukończył Akademie Musicalową Musical Theatre Academy w Rzymie. Debiutował w roli  Riff Raff w musicalu The Rocky Horror Show. Na polskiej scenie teatralnej rozpoczął karierę w 2011 roku w roli Mistrza Ceremonii w musicalu CABARET w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. W Toruniu mogliśmy oglądać artystę w spektaklu Ciao Ciao Bambina, opowieści o królu włoskiej piosenki Marino Mariniego. Teraz Nicola Palladini zaczaruje toruńską publiczność energią, muzyką, zabawą w Muzycznej Podróży Spaghetti Dance. To będzie swoisty powrót do przeszłości, gdzie szczytem marzeń był Fiat 126p a na dyskotekach bawiło się do utworów, takich jak Mamma Maria, Flames of Love czy Vamos a la playa. Organizatorem wydarzenia jest d-Arte Impresariat Artystyczny.

Kiedy i gdzie?

6 września 2019, Centrum Kultury Dwór Artusa, rynek Staromiejski 6. Czas trwania spektaklu to 90 minut. Bilety dostępne w cenie od 35 zł, w kasach CK Dwór Artusa.