Barbarka to nie tylko miejsce pamięci narodowej. To również chętnie odwiedzana przez torunian okolica. Nowa atrakcja na Barbarce powstanie już niebawem.

Jednym z projektów wybranych w budżecie partycypacyjnym na rok 2018 było powstanie trampolinowego placu zabaw na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce. Projekt ten otrzymał 274 głosy. Budowa obiektu ma kosztować ok. 180 tys. złotych. Obecnie miasto poszukuje firmy, która zrealizuje to zadanie. Trampolinowy plac zabaw zostanie oddany do użytku w październiku. Będzie on terenem otwartym, dostępnym dla wszystkich. Co ciekawe, to pierwsza tego typu inwestycja w Toruniu.

Nowa atrakcja na Barbarce – jak będzie wyglądać?

Na Barbarce dzieci (i może nie tylko one) będą mogły poskakać na jednej z siedmiu trampolin. Trzy z nich będą miały wielkość 0,71 m na 0,71 m, cztery zaś 0,71 m na 0,96 m. Obiekty zostaną wkopane w ziemię. Całość zajmie około 50 metrów kwadratowych. Pod trampolinami zostanie ułożona bezpieczna nawierzchnia ze specjalnego, miękkiego materiału (płyt EPDM/SBR). Wszystko otaczać będzie drewniane ogrodzenie.

Przypomnijmy, że na Barbarce istnieje już park linowy, plac zabaw, znajduje się tam również stanowisko do gry w kręgle, minigolfa czy ping-ponga. Co więcej, organizowane są tam ogniska oraz marsze na orientację.

Na co jeszcze głosowali torunianie w budżecie partycypacyjnym możecie sprawdzić tutaj.

[fot. Michał Sulik/Wikimedia Commons]