Nowe osiedle powstające przy ul. Targowej ma zostać ożywione poprzez stworzenie na ścianie jednego z budynków muralu.

Budująca nowe osiedle firma Budlex ogłosiła konkurs na projekt muralu, do którego zaprosiła kilkunastu polskich artystów, w tym też tych z Torunia. Wedle słów prezesa firmy deweloperskiej będzie to pierwszy taki mural w regionie, ozdabiający nowe osiedle. Oprócz muralu artyści będą mieli za zadanie stworzenie form przestrzennych, które zagospodarują przestrzeń wokół budynków.

Na ścianach powstaną spójne z ideą osiedla „pełnego kolorów, radości, pozytywnej energii” geometryczne, a przez to „niezabarwione ideologią” formy.

W jury znaleźli się projektant budynków Jolantę Domżał, prof. Paweł Lewandowski – Palle z Katedry Malarstwa Architektonicznego ASP we Wrocławiu oraz Wacław Kuczma, dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

22 sierpnia mija termin nadsyłania prac projektowych. Obrady jury  odbędą się kilka dni później a ogłoszenie wyniku konkursu 30 sierpnia.

Więcej toruńskich murali możecie zobaczyć (i nieco o nich poczytać) w naszym artykule: http://spodkopca.pl/torunskie-murale-ozdoba-miasta/

[Fot. Sara Watrak – zdjęcie poglądowe]