Ubiegły, styczniowy weekend był pełen emocji. Cała Polska działała razem w szczytnym i słusznym celu. Wydarzeniem, wokół którego skupiała się całą uwaga, była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, kolejny rok z rzędu stworzyli wydziałowe wydarzenie, noszące nazwę „WOŚP na WPiSM”. Z roku na rok ilość atrakcji, a co za tym idzie, ilość zebranych pieniędzy, rośnie. Kolejny rekord miał miejsce właśnie w trakcie tej edycji!

Piątek oraz sobota były dniami pełnymi atrakcji. Armwrestling po raz pierwszy w historii tego przedsięwzięcia, turniej LOLa, w trakcie którego, zmierzyły się cztery drużyny w budynku UCNTN, a następnie jego finał. Niedziela jednak, jako ostatni i generalny dzień, również przysporzyły wiele emocji. Od godziny 9:00 na halach w IV LO, odbyły się turnieje koszykówki oraz piłki nożnej.  Po zakończonych rozgrywkach, dziewczyny dały się porwać ZUMBIE, która odbyła się zaraz po wykładzie Magdaleny Foeller. To pomysły organizowane w ramach projektu FIT NOW WOŚP. Zwieńczeniem wszystkich, weekendowych atrakcji, była impreza organizowana w Kotłowni 2.0, na której gościnnie wystąpili:  Kamil Czeszel, Postbirkender, Skorek oraz Sztokholm.

Wielotysięczny WOŚP na WPiSM

Najważniejszą kwestią jednak są zebrane fundusze na szczytne cele. W trakcie weekendu „WOŚP na WPiSM” odbyły się liczne licytacje. Pieniądze zebrane właśnie z nich, biletów wstępu, karnetów czy przedmiotów szły na jedno konto na WOŚP. W tym roku zdecydowanie pobito wcześniejszy rekord. Mowa o ponad 6 tysiącach złotych. W tym roku wspólnymi siłami udało się zebrać 9 890,79 złotych! Co więcej, pieniądze zbierane są dalej dzięki wciąż odbywającym się licytacjom na allegro. Pod tym linkiem znajdziecie wszystkie możliwe do wylicytowania przedmioty.

Dwa kluby, a mianowicie Klub Dziennikarza oraz Under Construction PR, razem z Wami, wykonali kawał dobrej roboty. To była kolejna edycja, kolejny wspólny rok, w którym udało się osiągnąć coś niesamowitego. Nic nie cieszy tak, jak osiąganie wspólnego celu, który ma powodować uśmiech na twarzach innych i umożliwiać im to, co nie jest realne. BRAWO!