Już w piątek w klubie NRD po raz piąty, odbędzie się cykliczna impreza w klimatach post, sludge, black i doom metal – Post Mortem.

W poprzednich edycjach festiwalu wystąpiło wiele zespołów, wpisujących się w muzyczne kryteria imprezy. Na deskach klubu NRD zagrały kapele IZAH (NL), Au-Dessus (LT), Moanaa, Vidian, Spoiwo, Spirit, Nagual, Vague Stories, Hegemone, Tsima, Signal From Europe, Salviction i Maze.

Uczestnicy piątego już Post Mortem będą mieli okazję usłyszeć nowe zespoły, zarówno te bardziej, jak i mniej znane. W NRD wystąpi chociażby instrumentalne power trio prosto z Warmii – MOAFT, które grało z takimi zespołami jak: Blindead, Tides from Nebula, Leprous, Sunnata… Na scenie emanuje niesamowitą energią i zawsze zwraca na siebie uwagę słuchaczy i widzów!

Miasto Kopernika odwiedzi także warszawski zespół ROSK, grający post black metal. Na Facebooku możemy przeczytać o nich interesujący opis: „Nie ma już światła. Gwiazdy spadły już z nieba a słońce wzniosło się wyżej niż zwykle. Widzę bagno, mokradło zlepionych brudem i zarazą ludzkich myśli. Zbroczonymi czarną i lepką mazią palcami staram się przedrzeć do jedynego źródła mej wolności. Rozpoczynam swój rytuał pośród innych mi podobnych. Spoglądamy w nicość. Płoniemy, oddając się istocie zrodzonej z naszych inspiracji, z nas samych. Tworzymy byt, który ochrzczony wodą z tegoż bagna, przyjmuje imię ROSK.” Czy zespół tak tajemniczy i intrygujący będzie też w piątkowy wieczór? Zobaczymy!

post mortem

Warto też napisać kilka słów o kwartecie, który zagości w progach NRD. Prosto z Poznania przyjedzie do nas zespół AYDEN, którego stylistyka to mieszakna post-rocka, progresji i ambientu. Utwory zespołu wręcz kipią od emocji. Grupa koncertuje od czterech lat, a w planach ma wydanie debiutanckiego albumu „Identity”.

Czwartym zespołem, który wystąpi podczas imprezy, będzie zespół O.D.R.A. Muzycy z Wrocławia zagrają dla nas utwory z pogranicza sludge, doom i stoner.

Jak widać, Post Mortem to gratka dla fanów „mocniejszego” brzmienia, ale także dla osób, które lubią odkrywać nowe dźwięki. Nie może więc Was tam zabraknąć!

Szczegóły Post Mortem:

Kiedy: 5 maja, g. 18.00-23.00

Gdzie: Klub NRD, ul. Browarna 6

Bilety: 15/20 zł dostępne w klubie

Line up:

18.00 : otwarcie drzwi

18.40 – 19.30 : ROSK

19.45 – 20.30 : AYDEN

20.45 – 21:20 : MOAFT

21.45 – 22:30 : O.D.R.A.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

[Fot. Facebook/materiały własne]