Niebawem w Lizard Kingu muzyk, którego nazwisko znane jest nie tylko fanom rapu. Jeden z najbardziej utalentowanych artystów w Polsce, wyróżnionych za swoją twórczość wieloma nagrodami. Adam O.S.T.R.  Ostrowski w Toruniu!

Na scenie hip-hopowej osiągnął niemal wszystko. A cała ta historia zaczęła się od… skrzypiec! Tak, Ostry już w wieku trzech lat podjął naukę gry na skrzypcach, ostatecznie zdobywając dyplom Akademii Muzycznej w Łodzi (która jest rodzinnym miastem muzyka). Pierwsze próby związane z muzyką hiphopową rozpoczął już w wieku 12 lat, a więc również w bardzo wczesnym wieku. Będąc nastolatkiem założył wraz z przyjaciółmi grupę muzyczną BDC, później przekształconą w LWC, natomiast jego debiutancki album Masz to jak w banku ukazał się w 2001 roku. Od tamtego czasu kariera O.S.T.R. nabrała rozpędu, doprowadzając go finalnie do miejsca, w którym śmiało można wobec niego użyć określenia „legenda polskiego rapu”. Muzyk zajmuje się również freestylem i autorskim komponowaniem, jest także producentem muzycznym i inżynierem dźwięku. Wielokrotnie nominowany do prestiżowych nagród – równie często je zdobywał. Trzykrotny laureat Fryderyka w kategorii: album roku hip-hop/R&B (m.in. w 2010 roku za genialny album O.C.B nagrywany przy współudziale rapera Keitha Murray’a). Ostrowski ma na swoim koncie 19 albumów, z czego aż dziewięć zyskało status złotej lub platynowej płyty! Rzadko spotykane osiągnięcie, wskazujące na prawdziwy geniusz muzyczny artysty. Opierając się na doświadczeniu zebranym w szkole muzycznej, stał się pionierem w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hiphopowych. O.S.T.R. współpracował również z muzykami zagranicznymi – ze sceny amerykańskiej, brytyjskiej i holenderskiej.
Muzyk, pomimo bogatego doświadczenia i różnorodnej współpracy, od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Pokazuje, że muzyka jest dla niego całym życiem i pozwala nie dość, że przezwyciężać samego siebie, to jeszcze przekraczać granice. 31.03.2016 będziecie mieli okazję zobaczyć O.S.T.R.  w Lizard Kingu. Spotkacie się wtedy z jego charakterystycznym flow i tematami krążącymi wokół życia społecznego, bo jak sam określa: „Mówię o tym, co widzę.„.

Koncert: O.S.T.R.
31.03.2016, godzina 19:00 (czwartek)
Lizard King Toruń, Kopernika 3

 

Zobaczcie stronę domową rapera i fanpage wydarzenia!

 

Lubię być sam z płyty Podróż zwana życiem:

[fot. materiały prasowe]