W dniach 15 – 21.02 Chińczycy celebrować będą Chiński Nowy Rok zwany też często Świętem Wiosny. Z tej okazji, w Kolegium Jagiellońskim – Toruńskiej Szkole Wyższej, odbędą się niezwykle ciekawe wydarzenia, podczas których będzie można bliżej poznać chińską kulturę, a nawet rozpocząć naukę tamtejszego języka!

Obchody Chińskiego Nowego Roku z Kolegium Jagiellońskim

Na Święto Wiosny czeka zawsze każdy mieszkaniec Chin. Jest ono niezwykle ważne dla chińskiej kultury, wiąże się z nim także wiele tradycji. Zgodnie z kalendarzem księżycowym przypada ono między końcem stycznia a początkiem lutego. Tradycyjnie Chiński Nowy Rok trwa 15 dni i zakończony jest Świętem Latarni. Co więcej, każdemu dniu przyporządkowany jest pewien rytuał. W tym roku obchody tego święta rozpoczną się 19 lutego. Warto dodać, że każdy rok posiada towarzyszący mu chiński znak zodiaku, który charakteryzuje nadchodzący czas. Nadchodzący Chiński Rok będzie, wobec tego rokiem Psa.

Z okazji tego święta Kolegium Jagiellońskie przygotowało mnóstwo atrakcji – 3 lutego odbędą się bowiem na tej uczelni obchody Chińskiego Nowego Roku. Czego możemy się spodziewać? W ten dzień będzie można uczestniczyć w zajęciach z wycinanek chińskich, kaligrafii oraz Tai Chi. Posłuchać będzie można także chińskich bajek oraz obejrzeć wystawę Rękodzieła Chińskiego. Atrakcje te poprzedzone będą paradą po toruńskiej starówce.

plakat

 

Ponadto, podczas lekcji pokazowej języka chińskiego, będzie można rozpocząć naukę tego niezwykle ciekawego języka i zobaczyć, że jego opanowanie wcale nie musi być takie trudne! W dzisiejszych czasach każdy nowo poznany język jest dużym atutem, szczególnie język tak oryginalny, jak chiński. Przydać może się nie tylko w – być może – przyszłej pracy, ale także podczas podróży czy w celu oczarowania znajomych swoimi lingwistycznymi zdolnościami. Jeśli więc spodoba Wam się lekcja pokazowa, nie będziecie musieli na tym poprzestać. Kolegium Jagiellońskie organizuje bowiem kurs języka chińskiego od podstaw dla osób dorosłych.

26171854_1892134567744160_6000606615470682092_o

 

Zachęcamy Was do udziału we wszelkich atrakcjach organizowanych przez Kolegium Jagiellońskie – TSW z okazji Chińskiego Nowego Roku. Zobaczycie, że warto poznawać inne kultury i uczyć się nowych języków!

[Artykuł sponsorowany]

[Fot. materiały organizatora]