W najbliższy poniedziałek (1.12) w Kinie Studenckim „Niebieski Kocyk” mieszczącym się w klubie Od Nowa obejrzeć można będzie najnowszy film autorki „Pręg”. Tym razem Magdalena Piekorz pokaże nam wszystkie oblicza miłości w filmie „Zbliżenia”.

„Zbliżenia” to trzeci wspólny projekt Magdaleny Piekorz i Wojciecha Kuczoka – twórców „Pręgów” (Złoty Lew w Gdyni w 2004 roku) oraz „Senności”. Ich najnowsze dzieło to dramat psychologiczny, który opowiada o sile rodzinnych więzi. Główne bohaterki – matka i dorosła już córka, Marta, wiele lat mieszkały pod jednym dachem. Marta wychowana w przeświadczeniu, że matka poświęciła dla niej wszystko, nie potrafi odnaleźć się w dorosłym życiu. Pomimo tego, że stara się ułożyć sobie życie to jednak wciąż wraca pod rodzinny dach, gdzie za każdym razem dochodzi do awantury między nią a jej matka.  Każda taka wizyta rani obie kobiety na wskroś, podczas gdy one nie są w stanie stawić czoła toksycznej relacji, która je łączy. Tej sytuacji próbuję sprostać Jacek, mąż Marty, który pragnie stworzyć z nią prawdziwy dom.

Oficjalny zwiastun filmu:

Jak zapewnia reżyser, Zbliżenia są filmem o tym, że im bliżej siebie jesteśmy tym łatwiej nam się ranić, ponieważ najbliżsi łatwiej wybaczają. A nie ma nic silniejszego jak relacja matki z córką, które przez całe lata miały tylko siebie.

Magdalena Piekorz – o filmie ZBLIŻENIA:

 „Zbliżenia” (Polska 2014)
gatunek: dramat psychologiczny
reżyseria: Magdalena Piekorz
wykonawcy:  Joanna Orleańska, Łukasz Simlat, Ewa Wiśniewska, Andrzej Seweryn, Jacek Braciak
czas trwania: 96 min

Kino Studenckie „Niebieski Kocyk”
Klub Od Nowa, ul. Gagarina 37a
poniedziałek 1.12.2014, godz. 19:00
Bilety: 10 zł studenci, absolwenci UMK; 12 zł pozostałe osoby

[fot. materiały prasowe]