Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że przez ostatnie dziesięciolecia sztuka stara się przełamywać kolejne tabu, depcząc przy tym obscenicznie wszelkie społeczne paradygmaty. Jednak czy taki obraźliwy obraz, jakkolwiek dyskusyjny, jest moralny? Goście zaproszeni na spotkanie z cyklu „WyOBRAZ sobie” spróbują odpowiedzieć na to pytanie.

5. spotkanie z cyklu „WyOBRAZ sobie” odbędzie się pod nazwą „Czy dobra sztuka może być zła. O etyczności obrazu”. Tym razem, do Czytelni w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, zostanie zaproszonych dwójka prelegentów: Jakub Banasiak  i Marcin Zdenka. A to wszystko już 29 maja o godzinie 18.30!

Jakub Banasiak – redaktor naczelny (wraz z A. Mazurem) tygodnika „Szum”, a także wydawnictwa 40 000 malarzy, członek AICA Polska, wiceprezes Fundacji Kultura Miejsca, a także autor wielu publikacji takich jak „Rewolucjoniści są zmęczeni” (2008) czy „Zmęczeni rzeczywistością” (2010). Zajmuje się historią sztuki polskiej nowoczesnej i współczesnej.

Marcin Zdenka – Adiunkt w Instytucie Filozofii UMK w Zakładzie Aksjologii i Etyki Społecznej. Autor książek: „Problem uniwersalizacji etosu mieszczańskiego” (2003), „Sześć cnót mniejszych”(2012)(wraz z P. Domerackim i M. Jaranowskim), „O gnuśności. Studium lenistwa i jego kontekstów” (2012).Obecnie prowadzi studia z zakresu etyki hermeneutycznej, historii etyki, socjologii moralności i problematyki zła.

Dyskusję na tematy problemów pogranicza estetyki i etyki poprowadzą Malina Barcikowska i Filip Pręgowski

 

Co: WyOBRAZ sobie „Czy dobra sztuka może być zła”. O etyczności obrazu”

Gdzie: Czytelnia CSW Znaki Czasu

Kiedy: 29 maja, g. 18.30

 

[fot. fanpage „WyOBRAZ sobie” na Facebooku]