Ciąg dalszy sprawy kontrowersyjnego komentarza internauty o „aferze” na WPiA. Toruńska prokuratura umorzyła postępowanie. Decyzja nie jest prawomocna.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy Czytelników o wpisie internauty, zdaniem którego egzamin magisterski członka Samorządu Studenckiego opiewał w nieprawidłowości. Po nie uzyskaniu przez studenta pozytywnej oceny, rzekomych groźbach pod adresem komisji egzaminacyjnej m.in. ze strony Rektora, na dniach zorganizowano drugi termin z innym składem komisji – podaje internauta. Dziś dowiadujemy się z portalu „Nowości”, że prokuratura nie znalazła potwierdzenia części tych rewelacji (powtórka egzaminu odbyła się – tak, jak była o tym mowa wcześniej – dwa dni po pierwszym terminie). UMK podaje, że absolwent nie kandydował na studia doktoranckie na prawie, co zdaniem autora wpisu, przywołanego przez użytkownika Wykopu, miało być powodem przyspieszenia procedur powtórzenia egzaminu.

Z informacji, uzyskanych przez „Nowości”, wynika, że postępowanie umorzono 30 września. Przypomnijmy, że o komentarz w sprawie zwróciliśmy się kilka dni temu do Wydziału Prawa i Administracji. 11 października otrzymaliśmy odpowiedź:

Szanowni Państwo,
w imieniu Dziekana prof. dra hab. Zbigniewa Witkowskiego uprzejmie informuję, że w niniejszej sprawie toczy się prokuratorskie postępowanie sprawdzające i nie będzie żadnego komentarza do czasu wydania stosownego postanowienia Prokuratury w Toruniu.

 

Czytaj WIĘCEJ
LINK do całej dyskusji na portalu Wykop.pl

[Fot. Angelika Plich]