Grudzień to w Toruniu tradycyjnie miesiąc, w którym bardziej niż w przeciągu całego roku odżywa pamięć o jednym z największych polskich muzyków – Grzegorzu Ciechowskim. Już po raz  siedemnasty odbędzie się koncert specjalny pamięci artysty, podczas którego zostanie przyznana nagroda jego imienia.

W tym roku koncert odbędzie się 15 grudnia, tradycyjnie w Od Nowie, czyli klubie, w którym pierwsze kroki stawiała Republika. Podczas wydarzenia jak co roku polscy artyści na nowo zinterpretują w nowych aranżacjach doskonale znane utwory Republiki czy Obywatela GC.

Kto wystąpi tym razem nie wiadomo. Te informacje organizatorzy, tak jak we wcześniejszych latach, także i w tym roku będą trzymali w tajemnicy. Wiadomo, że zobaczymy na pewno laureatki tegorocznej nagrody duet tęskno tworzony przez Joannę Longić i Hanię Rani.

Grzegorz Ciechowski solowo wydał 8 płyt (7 jako Obywatel GC i 1 jako Grzegorz z Ciechowa), a z Republiką 8 albumów, nie licząc wydawnictw koncertowych.

Lista artystów, którzy wystąpili od 2002 r. jest bardzo długa. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia wystąpili m. in. Artur Rojek, Tymon Tymański, Jacek Bończyk, Ania Dąbrowska, Natalia Przybysz, Renata Przemyk, Acid Drinkers, Anna Maria Jopek, Adam Nowak, Brygada Kryzys, Closterkeller, Coma, Czaqu, Czesław Mozil, Depresjoniści, Dezerter, Ewelina Flinta, Gaba Kulka, Grzegorz Turnau, Hey, John Porter, Justyna Steczkowska, Katarzyna Groniec, Kazik Staszewski, Kayah, Kobranocka, Leszek Biolik, Manchester, Maria Peszek, Myslovitz, Negatyw, Proletaryat, Robert Gawliński, T.Love, Voo Voo, Zbigniew Hołdys czy Zbigniew Krzywański.

Kiedy i gdzie – 17. Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego

Kiedy? 15 grudnia, godz. 20:00.

Gdzie? Od Nowa, ul. Jurija Gagarina 37a.

Bilety: w przedsprzedaży 70 zł, w dniu koncertu 80 zł.