Jeśli lubicie Francję, jej jedzenie, muzykę, język, mieszkańców, atmosferę… To w przyszły weekend będziecie mieli niesamowitą okazję, aby zetknąć się z francuską kulturą poprzez jej piosenki. 

Ogrodowe spotkanie z piosenką francuską

W przyszłą sobotę odbędzie się w Toruniu ogrodowe spotkanie z piosenką francuską. Podczas wydarzenia usłyszymy te nowsze, a zarazem nieco starsze piosenki prosto z Francji, z przełomu lat 1900-2019. Usłyszeć będziemy mogli interpretacje utworów Edith Piaff, Charlesa Treneta, Yvesa Montanda czy Georgesa Brassensa. Wykonają je dla nas zarówno polscy wykonawcy, jak i Ci z Francji, mianowicie: Fabrice Dosst, Andrzej Raniszewski, Lucy&Tom, Małgorzata Abramowicz, Joanna Czajkowska, Sylwia Kwasiborska, Jacek Beszczyński, Steve Kindler (skrzypce) i Witold Pucińśki (akompaniament). Gościnnie wystąpią: korporacja taneczna „Baby Jagi”, a także zespół wokalno-rytmiczny „Psotki i Śmieszki” z Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu. Ponadto odbędzie się także prelekcja o francuskich winach i współpracy naszego miasta z francuskim Angers.

Ogrodowe spotkanie z piosenką francuską – szczegóły wydarzenia:

Co: Ogrodowe spotkanie z piosenką francuską

Kiedy: 13 lipca, godz. 16.00-20.00

Gdzie: Międzymurze (Ogród) Dworu Mieszczańskiego w Toruniu, ul. Podmurna 4-6

Bilety: W cenie 5 zł, do nabycia w biurze TMPT od 10.00-13.00 w poniedziałki, środy i piątki oraz w dniu koncertu od godziny 15.30.