Zbierano praktycznie w całym Toruniu. Sztab Na Skarpie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dokonał tego dzięki wielkiej rzeszy wolontariuszy. Z sercem na dłoni, lądującym potem na wierzchnich odzieniach darczyńców, zbierali oni pieniądze lądujące do specjalnych puszek.

A zbierano, przypomnijmy, na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

W całym kraju do tej pory zebrano prawie 35,5 mln złotych. W samym Toruniu 3 sztaby WOŚP zebrały kwotę 285 523 zł i 56 gr.

Sztab Na Skarpie dzięki współpracy z klubem Stars, TPArt, Jan Olbracht i szkołom z Osieka, Obrowa, Lubicza i Gronowa zgromadził 64 974 zł i  32 gr. To wszystko dzięki pomocy ponad 200 nieocenionych wolontariuszy.

W pomoc włączył się także Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych do spółki ze stowarzyszeniem Jest Fajnie! Dzięki głównemu sprawcy WOŚP-owego zamieszania na WPISM dr. Wojciechowi Peszyńskiemu zgromadzono dzięki licznym licytacjom w trakcie Turnieju Piłkarskiego na Uniwersyteckim Centrum Sportu i ludziom bawiącym się na koncercie Der Birken  w Janie Olbrachcie 4613 zł i 66 gr.

Tym samym podwojono sumę zebranych pieniędzy w stosunku do roku ubiegłego. Kto wie, może za rok suma ta znowu będzie podwojona. Dzięki niesamowitej energii i ofiarności wszystkich zaangażowanych naprawdę może się to udać.

Do zobaczenia za rok, koniecznie z serduszkami „orkiestrowymi”, ale przede wszystkim z tak samo wielkimi sercami, którymi tak wspaniale podzieliliśmy się z potrzebującymi w tym roku.