Najgłośniejszy polski film ostatnich tygodni wkroczył do kin. Nagrodzona Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni Ostatnia rodzina Jana P. Matuszyńskiego od piątku oglądać będzie można także w Kinie Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej.

Tytułową ostatnią rodziną są Beksińscy, jedna z najsłynniejszych familii w dziejach polskiej kultury, która do dziś fascynuje nie tylko za sprawą wybitnych dokonań jej członków, ale także jej tragicznego losu. Film to opowieść o toksycznych relacjach ojca, największego polskiego malarza ostatnich dekad Zdzisława Beksińskiego, oraz jego syna Tomasza, legendarnego dziennikarza radiowej Trójki i tłumacza filmów, dzięki któremu Polacy pokochali zarówno The Cure i Marillion, jak Monty’ego Pythona i Jamesa Bonda. Ich wspólne życie od zawsze naznaczone było tragicznym piętnem i na każdym kroku wypełnione było równoczesną miłością i nienawiścią. W role kultowych postaci ojca i syna wcielili się z wspaniałym skutkiem Andrzej Seweryn i Daniel Ogrodnik. Film zachwycił krytyków, którzy obsypali go nagrodami na festiwalu filmowym w Gdyni.

Film, którego premiera już w piątek oglądać można będzie m.in. w kinach Cinema City, a od piątku 30 września do czwartku 6 października także w Kinie Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” (ul. Wały Generała Władysława Sikorskiego 13). Seanse odbywać będą się w piątek, niedzielę, wtorek, środę i czwartek w godzinach 16.00 i 20.00 oraz w sobotę 1 października w godzinach 16.00 i 20.30.

W dniach 30 września-6 października w kinie obejrzeć będzie można także film Carlosa Saury Argentyna, Argentyna (o 18.20 w piątek, niedzielę, wtorek, środę i piątek) oraz Deszczową piosenkę Gene Kelly’ego i Stanleya Donena (sobota, 1 października o 18.20). Bilety do Kina Centrum w cenie 12 zł ulgowy (dzieci i młodzież szkolna, studenci, emeryci i renciści, osoby z grupą inwalidzką, posiadacze Karty Absolwenta UMK) i 14 zł normalny.