Była już biała suknia i weselny tort, teraz pora na dziecięcy becik i chrzciny. Taki pomysł na tegoroczne otrzęsiny wydziału zaproponowali przedstawiciele samorządu WNEiZ. Ma być rodzinnie, wesoło i z odrobiną szaleństwa. Czy pomysł ten przypadnie do gustu studentom? O tym przekonamy się 5 listopada.

Przełom października i listopada to co roku ciężki czas dla studentów UMK. Przystosowując się na nowo do akademickiej rzeczywistości, muszą dzielić czas pomiędzy wykłady, ćwiczenia i aktywności w uczelnianych kołach. To jednak wcale nie przeszkadza im w doskonałej zabawie! Bo gdy miną pierwsze tygodnie roku akademickiego rozpoczyna się wyczekiwany przez wielu moment – czas otrzęsin. Członkowie Samorządów Wydziałowych prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych pomysłów na uświetnienie swoich imprez. W ostatnich latach na prowadzenie w tym nieoficjalnym wyścigu wysuwa się jednak Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. W ubiegłym roku jego przedstawiciele zawojowali klub Od Nowa i przekształcili go w najprawdziwszą salę weselną. Były balony, panna młoda w białej sukni i weselny tort. Uczestnicy bawili się przy biesiadnej muzyce, nie zabrakło tradycyjnych oczepin, a przy wejściu przybyłych witano chlebem i kieliszkiem wódki. A co tym razem zaplanowali organizatorzy?

Po weselu przyszedł czas na chrzciny. – Otrzęsiny to pewnego rodzaju chrzest. Studenci pierwszoroczni wchodzą w nowy świat, rozpoczynają nowe życie – życie studenckie. Tak samo jest z nowo narodzonym dzieckiem. A pojawienie się nowych członków w rodzinie – w tym przypadku w rodzinie studenckiej, należy porządnie uczcić. – tak tematykę tegorocznej imprezy tłumaczy Ada Kamela, przewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego WNEiZ. Z ustalonym motywem otrzęsin wiążę się szereg konkursów i zabaw tematycznych. Uczestnicy będą mogli wykazać się w nich zręcznością, kreatywnością i poczuciem humoru. Aby jednak dodać całości odrobinę tajemniczości, szczegóły atrakcji ujawniane będą stopniowo. Informacje o nich umieszczano zostaną na stronie wydarzenia, tam też pojawiają się pierwsze konkursy organizowane przez sponsorów imprezy.

Choć impreza ma charakter tematyczny to przebrania nie są obowiązkowe. – Chcielibyśmy, aby uczestnicy czuli się przede wszystkim swobodnie, żeby móc się dobrze bawić przy atrakcjach które im zapewnimy. – mówi Ada Kamela. Jeśli jednak wśród studenckiej braci są tacy, którzy pragną zaskoczyć innych swoją pomysłowością to jak najbardziej mogą. Z pewnością organizatorzy znajdą drobne podarunki dla tych najlepiej przebranych.

Podobnie jak w roku ubiegłym, impreza odbędzie się na Dużej Scenie w klubie studenckim Od Nowa. I tak samo jak wtedy bawiącym się będzie przygrywał zespół Kameleon. Muzycy zadbają o to, aby muzyka nie cichła przez cały wieczór, a także żeby trafiła w gusta jak największej liczby gości. Studenci będą mogli sami wybierać jakich utworów chcą słuchać, a swoje propozycje zgłaszać kapeli. Impreza rozpocznie się 5 listopada o godz. 20:00 i potrwa aż do 3:00. Dodatkowo przewidziano tradycyjne „poprawiny”, czyli afterparty odbywające się 6 listopada o godz. 21:00 w Lux Clubie.

Otrzęsiny WNEiZ są biletowane. Pierwszoroczni studenci wydziału wchodzą za darmo, natomiast studenci innych wydziałów zobowiązani są do zakupu wejściówki w cenie 3 zł. Osoby nie będące studentami zapłacą za bilet 7 zł. Bilety w przedsprzedaży będzie można nabyć od 4 listopada w Biurze Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego (p. 51 WNEiZ).

Patronat medialny nad imprezą sprawuje SpodKopca.pl.

[fot. materiały prasowe]