Ponad 100 stoisk, a na nich ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, palmy, pisanki, wycinanki… To wszystko już w niedzielę (6.04) można będzie zobaczyć i kupić w Muzeum Etnograficznym.

Kiermasz świąteczny po raz kolejny odbędzie się w Muzeum Etnograficznym na tydzień przed Niedzielą Palmową. Zaprezentują się na nim twórcy z całej Polski. Na kiermaszu znajdziemy wszystko, co potrzebne do ozdobienia wielkanocnego stołu i koszyczka ze święconką. To świetna okazja, by zobaczyć i  zaopatrzyć się w jajka zdobione różnymi lokalnymi technikami. I tak w trakcie kiermaszu zostaną zaprezentowane pochodzące z Suwalszczyzny jajka batikowe, misternie wydrapywane z Opolskiego, oklejane wycinanką z Łowickiego czy też przybrane w koronki i malowane we współczesne wzory. Nie tylko pisanki zagoszczą jednak w muzealnych salach. Znajdzie się także wiele tradycyjnych palm: wileńskich, lubelskich, kurpiowskich czy pałuckich, ręcznie haftowane obrusy, serwety i serwetki oraz wiele innych.

Szykują się również okazy dla kolekcjonerów. Na kiermaszu zostaną zaprezentowane m.in. dywany dwuosnowowe przywiezione z Podlasia, przegląd wyrobów z wikliny, rzeźbione baranki i figury świętych. Kiermasz to doskonała okazja do nabycia niepowtarzalnych upominków „na zająca”, a wybierać można spośród zabawek, szmacianych lalek oraz biżuterii z filcu, lnu i innych naturalnych surowców. Podczas oglądania i zakupów pokuszą wspaniałymi aromatami świąteczne wędliny, wypieki, przeróżne smakołyki z ekologicznych produktów.

Kiermasz jest okazją do osobistych spotkań z twórcami oraz zakupu przedmiotów nietuzinkowych, wykonanych ręcznie, osadzonych mocno w tradycji polskiej kultury ludowej.

W trakcie trwania imprezy, o godzinie 11.00, 12.00 i 13.00 pracownicy Muzeum oprowadzą chętnych po aranżacjach świątecznych w Parku Etnograficznym (w cenie biletu).

Gdzie: Muzeum Etnograficzne w Toruniu
ul. Wały gen. Sikorskiego 19
Kiedy: 6.04, godz. 10:00-15:00
Bilety:
normalny – 5zł,
ulgowy – 3 zł,
rodzinny – 10 zł.