Na Rynku Nowomiejskim będzie można sprzedać lub wymienić niepotrzebne, zalegające w domu rzeczy. Okazją ku temu jest kolejny pchli targ, który odbędzie się w najbliższą sobotę.

Pchli targ organizowany przez Biuro Toruńskiego Centrum Miasta wspólnie ze Stowarzyszeniem Dzieciom i Młodzieży WĘDKA. Wziąć w nim udział może każdy chętny i to bezpłatnie. Wystarczy wypełnić zgłoszenie bezpośrednio u organizatora na Rynku Nowomiejskim w dniu wydarzenia.

Każdy uczestnik, który nie posiada własnej maty lub koca do wystawienia towaru, na czas trwania pchlego targu otrzyma specjalny koc piknikowy dzięki uprzejmości firmy OLX. Wystawcy będą mieli do dyspozycji również kącik dla dzieci oraz darmowa toaleta na Rynku Nowomiejskim.

Organizatorzy przypominają, że wjazd samochodem na teren targu możliwy jest tylko przed rozpoczęciem wydarzenia w celu wyładowania towaru i po jego zakończeniu na czas załadunku. Na Rynku Nowomiejskim obowiązuje zakaz parkowania. W soboty natomiast parkowanie na ogólnodostępnych miejscach parkingowych na starówce jest bezpłatne.

Najbliższy pchli targ odbędzie się w sobotę 3 czerwca w godzinach 12-19. Następne edycja 1 lipca – kolejne odbywać się będą co miesiąc w pierwszych jego dniach, do października włącznie.