Nieważne, czy jeździsz rowerem do pracy, na uczelnię czy może tylko do pobliskiego warzywniaka – pomóż Toruniowi zwyciężyć w The European Cycling Challenge.

The European Cycling Challenge 2017 odbywa się w dniach 1-31 maja. Każda osoba podróżująca rowerem może dołączyć do wyzwania. Wystarczy zainstalować darmową aplikację Naviki na smartfonie i rejestrować swoje podróże rowerowe. Jeśli ktoś nie posiada smartfona, nic straconego! Istnieje możliwość ręcznego wprowadzenia swoich przejazdów rowerowych (ręcznie można wprowadzić maksymalnie 6 przejazdów dziennie). Dozwolone są wszelkie rodzaje rowerów – własne, wypożyczone, tandemy itd. itd. Co ważne przejazdy o średniej prędkości większej niż 30 km/h oraz o maksymalnej prędkości większej niż 45 km/h nie kwalifikują się do wyzwania, podobnie jak przejazdy dłuższe niż 35 km.

O czym jeszcze trzeba pamiętać, biorąc udział w The European Cycling Challenge?

1. Jeśli zdecydujecie się dołączyć do wyzwania np. 5 maja, nie martwcie się! Możecie wprowadzić ręcznie swoje przejazdy rowerowe odbyte w pierwszych dniach miesiąca.
2. Dołączcie do drużyny z Waszych miast, jeśli w nich mieszkacie lub poruszacie się po nich rowerami. Można zostać członkiem tylko jednej miejskiej drużyny oraz jednej grupy z każdej kategorii (np. szkoła, zakład pracy, inne)
3. W zakładce „Tabela wyników” pojawią się zliczone kilometry, które uczestnicy wyzwania przejechali wewnątrz granic administracyjnych miasta.
4. Przejazdy podczas profesjonalnych treningów sportowych nie kwalifikują się do rywalizacji.
5. Niedopuszczalne jest dzielenie przejazdów na kilka części.
6. Tabele wyników znajdziecie w zakładce „Główna Tabela Wyników” oraz „Najbardziej Rowerowe Miasto” na stronie wyzwania. Wszystkie pozostałe tablice mają wyłącznie charakter statystyczny.
7. Koordynatorzy ECC mogą sprawdzać przejazdy uczestników i zastrzegają sobie prawo do wykluczenia przejazdów, które według nich są fałszywe, nierealistyczne lub wątpliwe.
8. W rywalizacji można podróżować indywidualnie lub stworzyć drużynę, np. sąsiedzką.
9. Udział w akcji jest darmowy.
10. I teraz czas na motywator – wygrywa miasto, którego mieszkańcy pokonają rowerami największą liczbę kilometrów.
Do europejskiej rywalizacji rowerowej dołączyły zarówno polskie miasta m.in. Łódź, Kraków, Warszawa czy Bydgoszcz, jak i wiele zagranicznych miast takich jak Rzym, Kowno, Galway, Zagrzeb czy Budapeszt. Toruń ma więc godnych siebie rywali. Cała nadzieja w silnych i wytrzymałych nogach mieszkańców naszego miasta.
A zatem gdy tylko macie okazję, rejestrujcie swoje przejażdżki rowerowe za pomocą GPS-u. Każdy kilometr przybliża Toruń do wygranej!
Szczegółowe zasady znajdziecie tutaj.
Aktualne informacje publikowane są na profilu akcji na Facebooku.