Już w ten weekend, od piątku do niedzieli, w Toruniu będzie miała miejsce trzecia odsłona nocnego targu, która tym razem jawi się pod hasłem „PERS – Nocny Targ Modowy”. Organizatorzy wydarzenia przygotowali wiele ciekawych atrakcji!

PERS – Nocny Targ Modowy

Idea nocnego targu została zapoczątkowana pierwszym PERS-em, który odbył się 16 września ubiegłego roku. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Fundacja Studio M6, która działa na rzecz różnorodności w społeczeństwie. Drugi nocny targ odbył się na początku grudnia i charakteryzował się świąteczną tematyką. Najnowsza edycja odbędzie się w dniach 18-20 maja, a po raz pierwszy impreza została dofinansowana ze środków Gminy Miasta Torunia.

Warto jednak wyjaśnić, co kryje się pod tajemniczą nazwą „PERS-u”. PERS to Przestrzeń Elementów Rzeczywistości Społecznej. Jest to zarazem kawiarnia prowadzona przez Fundację Studio M6. To miejsce nietypowe, inne niż wszystkie – organizatorzy bowiem wspierają odpowiedzialny społecznie biznes, a przy okazji promują różnorodność.

Co czeka na nas podczas Nocnego Targu Modowego?

Atrakcji jest naprawdę wiele! W piątek, od 17.00-20.00 posłuchać będzie można wykładów osób związanych z branżą modową i designem. W związku z tym wypowiedzą się: Maria Minicz z „Uwielbiam czuć się i wyglądać pięknie – Salon Feminarium PCME” opowie o makijażu okazjonalnym, stylista Robert Karlewski będzie mówił o dobrych stylizacjach, a Marta Kołacz i Dorota Nijaki-Bujnarowska reprezentujące markę modową Hurma powiedzą, w jaki sposób stworzyć markę modową.

W sobotę natomiast wystartuje właściwy nocny targ. Będzie miał miejsce w nietypowych godzinach, ponieważ rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do północy. Na targu w tym czasie wystawi się ponad 10 wystawców, a wśród nich będą: „TupTup Socks”, czyli kolorowe skarpetki w wesołe, zwariowane wzory, ciuchy vintage od „Love Me Again Vintage Clothes”, „Wild Thing. Jewelry” – ręcznie robiona biżuteria inspirowana naturą i formami industrialnymi, „Lola White” – autorskie, kwiatowe kompozycje, czyli piękne wianki, „Elade” – markowe ciuchy streetwear, „Hurma” – t-shirty przedstawiające ważne dla kobiet (i nie tylko) wartości, „Freeshion” – sukienki, kurtki, koszule, swetry oraz barberzy z „Barber Bad Boys”.

Następnego dnia, czyli w niedzielę, od godziny 12.00 do 20.00 także potrwa targ, na którym pojawią się wystawcy z dnia poprzedniego. Ponadto jednak tego dnia będzie można zrobić sobie tatuaż u dziewczyn z „Bodyfikacje”, na który obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: studio@bodyfikacje.com. Dodatkową atrakcją będzie koncert zespołu Nietrzask, czyli toruńskiego, akustycznego folkowego grania. Odbędzie się on w godzinach 17.00 – 18.00. Warto dodać, że w klubokawiarni PERS przez cały dzień będzie można napić się kawy, herbaty, piwa bądź innych napojów oraz zjeść coś na ciepło – w wersji wege, jak i z mięsem.

Cała impreza odbędzie się na ulicy Mostowej 6, a wstęp jest wolny!

[Fot. wydarzenie na Facebooku]