„Bieg po miłość”, o którym niedawno informowaliśmy na naszym portalu, zgromadził prawie 80 uczestników! Przygotowania trwały do ostatniej chwili – a wszystko po to, aby inicjatywa wieńcząca projekt „Student szuka żony”, który koordynują studentki III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika: Magdalena Zając i Jolanta Kliniewska, została zapisana we wspomnieniach biegaczy i sympatyków projektu zgłoszonego do ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

IMG_5671

– Do ostatniego dnia przed biegiem, nie byłyśmy pewne, czy wszystko się uda. Wierzyłyśmy jednak w to mocno i najtrudniejsze wydarzenie, które organizowałam zakończyło się sukcesem! – mówi Magda Zając. Biegacze zmierzyli się z dystansem niecałych czterech kilometrów. Trasa wiodła przez teren za akademikami, studencki lasek, meta zaś znajdowała się przy fontannie na campusie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.  – Nie przeszkodziło nam nawet to, że wypożyczone podium nie zmieściło się do samochodu i trzeba było przetransportować je pieszo” – dodaje ze śmiechem Jolanta Kliniewska.

Choć to nie nagrody były w tym rozbieganym wydarzeniu najważniejsze, wspomnijmy, że „Bieg po miłość” wygrał Przemysław Szpeciński.

IMG_5385
IMG_5398
IMG_5412
IMG_5418
IMG_5474
IMG_5532
IMG_5642
IMG_5652
IMG_5681
IMG_5683

Na każdego, kto stawił się o godzinie 18.30 za Od Nową czekał pakiet startowy, dla najlepszych zaś puchary i nagrody rzeczowe, których ufundowanie było możliwe dzięki władzom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Wydziałowi Politologii i Studiów Międzynarodowych, Wydziałowi i Samorządowi Prawa i Administracji, naleśnikarni Manekin, Mr Capone, Budzikowi Coffee, Hanza Cafe, Piekarni Cukierni Polkorn, Decathlonowi Toruń Copernicus i Spaced-out escape room, wspierających inicjatywę.

Patronat medialny nad projektem, którego celem było stworzenie młodym ludziom przestrzeni do nawiązywania realnych znajomości objął portal SpodKopca oraz Radio Sfera.