28 kwietnia rozpoczną się prace na moście drogowym im. Józefa Piłsudskiego. W pierwszym z dwóch etapów rozbudowy kierowcy będą mogli skorzystać z dwóch pasów.

I etap

W godzinach przedpołudniowych zostanie zamknięty dla ruchu pas wschodni, czyli ten w kierunku toruńskiej Starówki. Kierowcy będą mogli użytkować skrajny, zachodni pas oraz środkowy, pełniący do tej pory rolę suwaka, co będzie się wiązało z usunięciem z nich słupków drogowych. Piesi i rowerzyści będą korzystać z chodnika po stronie zachodniej.

Źródło: torun.pl.

Źródło: torun.pl.

Ważną zmianą będzie to, że kierowcy przy wjeździe na most od ul. Kujawskiej będą musieli ustąpić pierwszeństwa tym  nadjeżdżającym od strony Poznania i ul. Nieszawskiej.

Jak mówi w wypowiedzi udzielonej stronie miasta Paweł Polański z firmy Intop, wschodni pas, obecnie zamknięty posłuży zwiększeniu szerokości jezdni, która ma zostać wykorzystana w kolejnych etapach prac. Z tego powodu będą demontowane krawężnik, część kapy chodnikowej i bariera energochłonna. Te działania mają potrwać wedle zapowiedzi wykonawcy prac kilka tygodni. Na ten moment nie poznaliśmy dokładnej daty zakończenia pierwszego etapu prac.

II etap

W drugim etapie rozbudowy zamknięty zostanie skrajny, zachodni pas ruchu. Piesi będą mogli poruszać się jednym chodnikiem (po stronie wschodniej od Starówki). – W tym czasie będziemy prowadzić roboty mostowe związane z przebudową chodnika, zajmiemy się robotami antykorozyjnymi nad chodnikiem. W tym etapie realizowane będą także roboty związane z reprofilacją płyty jezdni i ułożeniem nowej nawierzchni drogowej  – wyliczył dla strony miasta Polański.

Część prac ma odbywać się w nocy, nie generując hałasu. W nocy zamykany będzie dodatkowo środkowy pas. Ruch będzie wtedy odbywał się wahadłowo, przy sterowaniu ręcznym lub sygnalizacji. Wykonawca prac będzie w tym czasie prowadził roboty antykorozyjne górnej części konstrukcji mostu a także transportował materiały i maszyny.

Źródło: torun.pl