Wśród naszych czytelników znajduje się wiele osób, które choć na co dzień żyją, studiują i pracują w Toruniu, to poprzez obecną sytuację musiały one opuścić miasto Kopernika. Nie da się ukryć, że jest to miejsce na tyle magiczne, że trudno za nim nie tęsknić! Taki los dotknął też niektórych dziennikarzy Spod Kopca. Postanowiliśmy w związku z tym stworzyć ciekawe wyzwanie, inspirowane popularną „szesnastką”. My jednak, zamiast walczyć z ostrym cieniem mgły… chcemy powalczyć z tęsknotą za Toruniem i przyczynić się jednocześnie do wsparcia zbiórki dla Franka z Torunia! 

Podejmij się wyzwania #ztęsknotyzatoruniem!

Wiele osób, w związku z pandemią, opuściło na jakiś czas Toruń. Mimo iż wiele obostrzeń zostało już zniesionych, to i tak studenci w większości nadal nie wracają do miasta Kopernika, a mieszkańcy mniej korzystają z jego uroków. Taka sytuacja jest więc doskonałą okazją do tego, aby z sentymentem przejrzeć galerię zdjęć w swoich telefonach, by odnaleźć fotografie swoich ulubionych, toruńskich miejsc. Przyda się to do udziału w stworzonym przez nas wyzwaniu, które wykonujemy na wzór popularnego #hot16challenge.

Jeśli tęsknicie za Toruniem i chcielibyście podzielić się tym ze swoimi znajomymi, zapraszamy Was do udziału w akcji. Czym w skrócie charakteryzuje się wyzwanie? #ztęsknotyzatoruniempomagamy to akcja stworzona przez naszą redakcję, w ramach której zamiast walczyć z ostrym cieniem mgły, chcemy zwalczyć tęsknotę za naszym miastem. Zadaniem jest opublikowanie ulubionego zdjęcia Torunia, nominowanie do akcji kolejnych osób, podlinkowanie zbiórki dla małego Frania i zależnie od możliwości, wsparcie chłopca choćby najmniejszą kwotą.

Co dokładnie należy zrobić? Już wyjaśniamy:

  • #ztęsknotyzatoruniem opublikujcie na Facebooku swoje ulubione zdjęcie Torunia, miejsca, za którym najbardziej tęsknicie, które jest Wam bliskie i do którego chcielibyście jak najszybciej powrócić,
  • nominujcie do tego wyzwania (i oznaczcie) trzech swoich znajomych – na wykonanie zadania będą mieli 72 godziny,
  • podobnie jak w „szesnastce”, łącząc przyjemne z pożytecznym, w miarę swoich możliwości wesprzyjcie zbiórkę, której patronujemy,
  • podlinkujcie ją, wstawiając w poście ten link –> https://www.siepomaga.pl/raczka-frania,
  • no i gotowe!

Zdjęcie może być Waszego autorstwa lub po prostu pochodzić z Internetu. Pamiętajcie o prawach autorskich – wystarczy, że przy wynikach wyszukiwania Google Grafika klikniecie „narzędzia” i „oznaczone do ponownego wykorzystania” i wspomnicie kto jest autorem zdjęcia.

Naszą akcją chcemy wesprzeć zbiórkę dla Franka, o której już wspominaliśmy w jednym z naszych tekstów. Pokazując naszą tęsknotę za Toruniem, zachęcając znajomych, aby podzielili się swoimi zdjęciami, z całą pewnością przyczynimy się do tego, że Franuś będzie mógł cieszyć się sprawną ręką! Nieważne jednak, czy weźmiecie udział w #ztęsknotyzatoruniempomagamy czy nie, zachęcamy Was do wpłacenia nawet najmniejszej złotówki, liczy się bowiem każda kwota. Ważny jest też czas, ponieważ zbiórka niedługo dobiega końca.

Czekamy na Wasze zdjęcia!