„Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma…” W myśl słów piosenki śpiewanej  przez Fasolki, już 15 i 16 września tego roku, w Toruniu zostanie zorganizowany Festiwal Pasji. Jego celem jest to, aby każdy z nas mógł podzielić się z innymi tym, na punkcie czego ma bzika!

Festiwal Pasji to nowy i oryginalny projekt, stworzony przez ludzi, którzy mają pasję i chcą się nią dzielić z innymi. Jak głosi strona projektu: „Celem jest zorganizować przestrzeń, w której jak najwięcej pasjonatów różnych dziedzin zademonstruje czym się zajmują i jak najwięcej osób zyska dzięki nim nowe zainteresowania. Wszystko w atmosferze pozytywnej energii bijącej od ludzi przepełnionych pasją.”

Program imprezy podzielony będzie na pięć grup tematycznych, w których skład wchodzą takie dziedziny jak: fizyka, sztuka, historia, sport, a także oratorstwo. Festiwal odbędzie się w trzech budynkach: na Wydziale Fizyki UMK, w Gimnazjum i Liceum Akademickim, a także w Zespole Szkół Samochodowych. W programie wydarzenia przewidziane są, m.in. prelekcje, pokazy, warsztaty oraz panele dyskusyjne.

Festiwal Pasji – kto wystąpi?

Jedną z atrakcji Festiwalu Pasji, będzie obecność Mistrza Świata w maratonie girevoy sport, wielokrotnego medalistę mistrzostw Polski i Europy, a także trenera personalnego – Wojciecha Zimoląga. Z pewnością wszczepi on w każdego energię i motywację do działania! Jest idealnym przykładem na to, że pasje można także dzielić. Pan Wojtek w przerwach między treningami, pisze doktorat z archeologii.

Podczas festiwalu będzie panowała także bombowa atmosfera. Przyczynią się do tego członkowie Studenckiego Koła Naukowego Chemików UMK. Pasjonaci chemii podzielą się z nami swoimi szalonymi, chemicznymi pomysłami. Dzięki nim, będziemy mieli okazję zobaczyć wybuchy, reakcje oraz inne, równie interesujące eksperymenty.

Wspaniałą atmosferę podczas wydarzenia, zapewnią także aktorzy sekcji improwizowanej z teatru Szpila, działającego na terenie I Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Młodzi aktorzy pokażą, że gra w teatrze, to nie tylko nauka z góry określonego scenariusza, lecz przede wszystkim improwizacja. Ich występy rozpoczynają się od jednej sugestii widzów, która inspiruje aktora do dalszej, spontanicznej gry, oczywiście bez scenariusza! Powstaje on bowiem na bieżąco w głowach aktorów.

W trakcie festiwalu będziemy mogli podziwiać również taniec grupy Best Crew, poznamy tajniki aikido dzięki Ikeda Dojo, nauczymy się sztuki oratorstwa od Magdy Fedor, a także zarazimy się miłością do filozofii od Karola Zamojskiego! W programie wydarzenia przewidzianych jest także mnóstwo innych atrakcji, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Organizatorzy Festiwalu Pasji, są otwarci na nowe sugestie, a także na nowych ludzi, których serdecznie zapraszają do współpracy. Jeśli chciałbyś do nich dołączyć, zostać wolontariuszem w trakcie wydarzenia i dumnie nosić logo festiwalu na koszulce, możesz wypełnić formularz i zgłosić tym samym swoją kandydaturę! Formularz dostępny jest tutaj.

My także zachęcamy Was do udziału w tym nietuzinkowym festiwalu. Dzięki niemu, będziecie mogli pokazać innym co kochacie robić, a także możliwe, że znajdziecie nowe pasje. Zatem – odliczamy dni do września!

Szczegóły:

Kto: Festiwal Pasji

Kiedy: 15-16 września 2017

Gdzie: Wydział Fizyki UMK (ul. Grudziądzka 5), Gimnazjum i Liceum Akademickie (ul. Szosa Chełmińska 83), Zespół Szkół Samochodowych (ul. Grunwaldzka 25 b)