Na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych ponownie odbędzie się znana wielu osobom impreza „WOŚP na WPiSM”. Będzie to już ósma edycja tego wydarzenia. W tym roku, podczas XXVII Finału, który odbędzie się 13 stycznia, WOŚP gra „dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Toruński wydział jak zwykle ochoczo zaangażuje się w pomoc!

WOŚP na WPiSM 2019

WPiSM po raz ósmy włącza się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach imprezy „WOŚP na WPiSM”, w której gra wielu wykładowców, studentów, a także znanych torunian, pomaga się potrzebującym. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, czyli dla placówek z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Podczas wydarzenia na toruńskim wydziale, mamy często do czynienia nie tylko z turniejami sportowymi, lecz również z e-sportem czy dancingami. Warto wspomnieć, że w latach 2012–2018 zebrano dla chorych dzieci i seniorów ponad 43 tys. zł. Co więcej, zebrano także bezcenny dar – kilkaset litrów krwi!

W tym roku ponownie nie będzie można narzekać na brak atrakcji. W przygotowaniach bieżącej edycji swoje siły połączyli Samorząd Studencki WPiSM UMK oraz dwa studenckie koła naukowe: Klub Dziennikarza oraz Under Construction PR. Wydarzenie rozpocznie się już w najbliższy piątek, czyli 11 stycznia o 20.00. Tego wieczora w Od Nowie odbędzie się impreza muzyczna w klimacie 2000 roku. Wstęp kosztuje tylko „piątaka” wrzuconego do wośpowej puszki, a podczas dancingu nie zabraknie konkursów i licytacji. Dodatkową atrakcją będzie interaktywne fotolustro pozwalające na wydruk zdjęć z podpisem.

13 stycznia odbędzie się z kolei turniej sportowy w IV LO (ul. Warszawska 1). Od 9:00 rozpoczną się mecze piłki halowej oraz koszykówki. Przez cały czas trwania imprezy otwarte będzie stoisko z zimową herbatą i słodyczami, kącik dla dzieci oraz stoliki do rozgrywek gier planszowych. W międzyczasie pojawiać się będą także konkursy i licytacje.

Zachęcamy do udziału w imprezie!

Plakat promujący wydarzenie. [fot. fanpage na Facebooku - WOŚP na Wpism]

Plakat promujący wydarzenie. [fot. fanpage na Facebooku – WOŚP na Wpism]

Źródło: wpism.umk.pl