Wielkie poruszenie wywołała w Toruniu środowa śmierć Basi z pierwszej wspólnoty neokatechumenalnej u paulinów czytamy na fapage’u Katolickiego Torunia. Matka ósemki dzieci zmarła po dziewiątym porodzie. Jej rodzina potrzebuje pomocy.

Bliscy i przyjaciele Barbary proszą o modlitwę, ale też wsparcie finansowe dla ojca, który staje przed trudnym zadaniem wychowania i utrzymania kilkoro dzieci, w tym dopiero narodzonej Łucji. Organizatorzy zbiórki, świadomi, że datki niewiele znaczą w obliczu tej tragedii, zachęcają do wpłat, które mogą wspomóc zrozpaczoną rodzinę.

Żadne pieniądze jej nie przywrócą, nie zakleją tej dziury w sercu jej dzieciaków i naszych. Pieniądze jednak mogą pomóc im żyć spokojniej i zająć się tym, co najważniejsze, czyli życiem rodzinnym. Wiemy, że Basia bardzo by tego chciała, by żyli spokojnie.

Przyjaciele wspominają, że Basia miała otwarte i bardzo pojemne serce, była osobą radosną, zawsze gotową do pomocy drugiemu człowiekowi. Tak też wychowywała swoje dzieci. Jej priorytetem było zapewnienie im rozwoju i szczęśliwego dorastania. Teraz temu wyzwaniu ojciec rodziny musi sprostać sam. Jeśli chcecie mu pomóc, możecie dokonać wpłaty na subkonto Dzieciom Basi.

 

Dane do przelewu:

Odbiorca:
Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. każdego Człowieka  subkonto Dzieciom Basi
ul. Jęczmienna 10, 87-100 Toruń

Konto:
Bank Millenium
30 1160 2202 0000 0002 2389 4015

Tytuł przelewu: Dzieciom Basi

 

Apel na Facebooku TUTAJ